DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'ın Öğrenci Kenti Debrecen

Avusturya’nın sınır komşusu olan ve ortak kültürel izler paylaştığımız Macar halkının yaşadığı Macaristan kaliteli üniversitelere de ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir. Festivalleriyle göz kamaştıran ve öğrenciler için çok özgür bir yaşam vadeden ülkenin en önemli kentlerinden birisi, başkent Budapeşte’den sonra en büyük ikinci kent konumunda olan Debrecen’dir.

Debrecen, bugünkü Budapeşte’yi oluşturan Buda ve Peşte kentleri 18. yüzyıl sırasında birleşene değin Macaristan’ın en büyük şehriydi. Ukrayna’ya ve Romanya’ya olan yakınlığı sayesinde bir ticaret merkezi olan Debrecen bunun yanında Macaristan’ın en büyük öğrenci kentlerinden birisidir ve Debrecen Üniversitesi gibi dünya çapında bilinen bir eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır.

Şehirdeki öğrenci yoğunluğu aynı zamanda birçok festivalin de burada düzenlenmesine sebep olmuştur. Özellikle Ağustos ayında düzenlenen Debrecen Şarap ve Caz festivali hem öğrencilerin hem de şehrin yerlilerinin sık sık rağbet ettiği bir etkinliktir. 30’dan fazla caz sanatçısının yer aldığı bu festivalde kaliteli Macar şaraplarını yudumlarken kendinizi caz müziğin rahatlatıcı havasına bırakma imkanı bulabilirsiniz.

Konaklama açısından harika imkanlar sunan Debrecen’deki oteller, oda ve ev kiraları, Macaristan’ın diğer şehirlerine göre çok daha uygundur. Debrecen’in öğrenci şehri olmasının bir getirisi olan bu durum ister istemez kentin turistik değerini de arttırmış ve ekonomik bir Avrupa seyahati isteyen bir çok yolcuyu Debrecen’den geçirmiştir. Sunduğu bu imkanlar dolayısıyla hem öğrenciler hem de gezginler için cazip bir şehir olan Debrecen, ekonomik fiyatlarına rağmen yüksek bir yaşam kalitesi de sunmaktadır.

Görülecek yapılar açısından da son derece zengin bir şehir olan Debrecen’in en önemli turistik noktalarından birisi de Büyük Debrecen Kilisesi’dir. 1805-1822 yılları arasında inşa edilen bu tarihi bina, 61 metre yükseklikte kulelere sahip olup içerisinde 1800 kadar koltuk bulunmaktadır. Macaristan’ın en önemli dini yapılarından biri olan kilise, dini veya turistik amaçlarla Debrecen’e gelen misafirleri ağırlamaktadır.

Debrecen’de İngiliz esintilerine sahip olan bir tarihi yapı da mevcuttur. 1890 yılında inşa edilen English Queen Oteli gerek dış görünümü gerek de iç mimarisi ile tarih ve estetik meraklısı turistler için oldukça dikkat çekicidir.

Debrecen Reform Koleji ise, 1538 yılında kurulmuş olan bir eğitim kurumudur. 600.000 adet eseri barındıran bir kütüphaneye sahip olan Kolej’in İncil Koleksiyonu arasında 250 farklı dilde yazılmış İncil bulabilirsiniz. Neo-Klasik tarzda inşa edilen bina Macaristan’ın geleceğine yön vermiş olan bir çok ismi yetiştirmiş olduğundan yüzyıllar sonra dahi büyük bir saygıyla anılmaktadır.

Öğrenci dostu olmasıyla ün salmış Macaristan’da yurtdışı eğitiminizi başlatmak ve yurtdışı eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, alanında kendini ıspatlamış uzman eğitim danışmanlarımızla yurtdışı eğirim sürecinizi en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız