DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'ın Öğrenci Şehri Pecs

Köklü üniversiteleriyle, vizyonu yüksek ve saygın eğitim sistemlerini bünyesinde barındıran  Macaristan’ın öğrenci şehri Pecs, Macaristan’ın en huzurlu ve sakin şehirlerinden birisidir. 

 

Macaristan’ın en büyük beşinci şehri olan Pecs, tarihinin çok eski yıllara dayanıyor olmasından dolayı da pek çok kültürün çeşitli mimari yapısını, hamamlarını, müzelerini, kiliselerini, camilerini bünyesinde barındırır. Sakinliği, rahatlığı, sosyal ve kültürel çeşitliliği ile Pecs, sizi bir yandan kendine hayran bırakırken, bir yandan da yurtdışında okumak isteyenler için huzurlu ve keyifli bir öğrenim hayatına olanak sağlar. Üniversite hayatınızı, Macaristan’ın köklü üniversitelerinde eğitim alarak sürdürürken,gezip görebileceğiniz pek çok yapıya ev sahipliği yapmasından dolayı sizi kültürel anlamda da oldukça tatmin edecektir.

 

Macaristan’ın huzurlu ve öğrencisi bol şehri Pecs, Ortaçağ döneminde de ülkenin eğitim ve öğretim merkezi olmuş ve o günden beri de ülkenin üniversite şehri olarak adlandırılmıştır. Ortaçağdan beri bu konuda çizgisini bozmayan Pecs şehri, bugün yurtdışında üniversite okumak isteyenler için ideal bir şehirdir demek yanlış olmayacaktır.

 

Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin oldukça fazla tercih ettiği Macaristan, bugün Bologna süreci kapsamındaki eğitim sistemi ile üniversitelerinde oldukça kaliteli bir eğitim hizmeti sunarak, eğitimde de kendini ispatlamıştır diyebiliriz.

 

Macaristan ayrıca dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan bazı okullara da ev sahipliği yapmaktadır ve bunlardan biri sakin ve huzurlu oluşu ile dikkat çeken öğrenci şehri Pecs’de bulunan Pecs Üniversitesi’dir. 1367’lere kadar dayanan köklü tarihiyle Pecs Üniversitesi 20.000 öğrenci, 4.000’den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 tane akademisyeni ile yalnızca Macaristan’ın değil, Avrupa’nın da en saygın üniversitelerinden birisidir. Bu kadar köklü olmasının yanında, modern çizgisi, Avrupa standartlarına uygun eğitim kalitesiyle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için yelpazesi geniş bir eğitimin basamaklarını çok yönlü atabilme şansı tanır.

 

Eğitim dilinin İngilizce olduğu Pecs Üniversitesi’nde her öğrenciye uygun program vardır. Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi, Ebelik, Diyetetik, Mimarlık, bazı mühendislikler, Psikoloji, İşletme, Sosyal Hizmetler, Coğrafya ve daha fazlası gibi bölümlerle öğrenciye çok çeşitli akademik bir süreç sunar.

 

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi olan Pecs Üniversitesi’nde kampüs hayatı da oldukça renkli ve sosyaldir. İçerisinde pek çok kafeyi, kütüphaneyi ve sosyal aktiviteyi barındıran üniversite, yurtdışında ve özellikle Macaristan’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için popüler klasmanlara sahiptir denilebilir.

 

Siz de Macaristan’da üniversite okumak; lisans ya da yüksek lisans programlarından herhangi birine katılmak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim önderliğinde kaydınızı yaptırabilir, yurtdışında eğitim görmek ve dahası ile ilgili tüm sorularınız için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizdeki deneyimli eğitmenlerimizle görüşebilir ve yardım alabilirsiniz. Çok yönlü ve kaliteli bir eğitim alıyor olmak, çok yönlü ve kaliteli bir geleceğin garantisidir. Gelin bu garantiye beraber imza atalım.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız