DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan Yüksek Lisans Programları

600 yılı aşkın eğitim geçmişine ve uzman akademisyen kadrosuna sahip kurumları ile Macaristan yalnızca üniversite eğitimi için değil yüksek lisans eğitimi için de yoğunlukla tercih edilen bir ülkedir. 65 yükseköğretim kurumunda Macarcanın yanı sıra İngilizce de eğitim alabilmektesiniz.

8 fakülte, 38 lisans ve 96 yüksek lisans programı bulunan Macaristan’ın eğitim portföyü en geniş, Avrupa’nın en iyi 250 yükseköğretim kurumundan biri olan Eötvös Lorand Üniversitesi aynı zamanda dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde de yer almaktadır.

Başkent Budapeşte’de bulunan International Business School, 1997 yılında akreditasyon aldıktan sonra ismini duyurmayı başarmış Finans ve İşletme üzerine ülkenin saygın bir okulu olup yüksek lisans programları oldukça başarılıdır. 

Macaristan’ın “öğrenci şehri” olarak bilinen Debrecen’de bulunan ve eğitim sürekliliği açısından Macaristan’ın en eski üniversitesi olan Debrecen Üniversitesi’nde her yıl yaklaşık 30.000 öğrenci eğitim almaktadır. 77 yüksek lisans programı ve İngilizce dil eğitimi ile ülkenin en çok tercih edilen okullarından biridir. 

Macaristan’da diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun eğitim ücretleri ve yaşam maliyetleriyle karşılaşırsınız. Dünyanın en güzel şehirlerinden birine ev sahipliği yapan ülkede keyifli bir öğrencilik hayatı geçireceğinizden eminiz. Macaristan’da yüksek lisans eğitimi almak size yalnızca Türkiye’de değil Avrupa ve dünyanın pek çok ülkesinde iş fırsatları sunacaktır. 

Macaristan’da yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz kaliteli okullar, bölümler ve yaşam maliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımızdan birebir yardım alabilirsiniz. Kariyerinizdeki en önemli adımlardan birini atarken profesyonel destek almak isterseniz bizi tercih edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız