DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Balkan Üniversitesi’nde Eğitim Nasıldır

Eğitiminizi yurtdışında almak ve farklı bir üniversite deneyimi yaşamak için tercih edilen ülkelerin başında Makedonya gelir. Şirin bir Balkan ülkesi olan Makedonya ülkemizden çokça ziyaretçinin gittiği, özellikle Üsküp şehriyle ün yapmış bir Cumhuriyet ülkesidir. Yunanistan, Arnavutluk ve Sırbistan gibi ülkelere komşu olan Makedonya’da keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve doğal güzellikler yer almaktadır. Renkli festivallerin ve lezzetli bir mutfağın yer aldığı Makedonya eğitim açısından son yıllarda çok tercih edilir bir yer olmaya başlamıştır.

 

Makedonya’yı eğitim açısından değerli kılan özelliklerin başında Türkçe dil eğitimi veren üniversitelerin yer almasıdır. Bunun yanında Avrupa standartlarında bir İngilizce eğitim alma şansı bulabilirsiniz. Fiyatların birçok Avrupa ülkesine göre uygun olması, farklı eğitim seçeneklerinin olması bu ülkeyi eğitim açısından değerli hale getiriyor. Makedonya’da yurt ve öğrencilere kiralık konutlar bulma şansınız yüksek. Küçük nüfusu olan ülkede farklı ülkelerden eğitim amaçlı gelen öğrenciler nüfusta önemli bir yer tutuyor.

 

Sınavsız giriş imkânlarının, kaliteli bir İngilizce eğitim alma fırsatının olduğu Makedonya’da tercih edilen eğitim kurumlarının başında Makedonya Balkan Üniversitesi geliyor. Kısaca Balkan Üniversitesi olarak bilinen bu üniversite öğrencilere yüzde yüz burs imkânı sunması bakımından da oldukça avantajlıdır.

 

Makedonya Balkan Üniversitesi İngilizce dilinde eğitim veren bir kurumdur. İngilizce diline hâkim olduğunuzda bu üniversitenin çeşitli fakültelerinden yararlanabilirsiniz. Ülkemizden gelen öğrencilerin yaralandığı fakülteler; Teknik Bilimler, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar ve İletişim fakülteleridir. Dil eğitimi üzerine Lisan Fakültesi eğitim vermektedir.

 

Makedonya Balkan üniversitesi ortalama 50 öğrenciye burs vermektedir. Güncel bilgileri öğrenmek, üniversitenin ücret ve avantajlarını öğrenmek için profesyonel danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız