DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya’da Eğitim

Makedonya’da eğitim; öğrencilerin Türkiye ile benzer bir yaşantısı olduğundan adapte olunması rahat bir ülkedir. Yaşam tarzları bizim yaşantımızla çok fazla benzerlik göstermektedir. Bu nedenle eğitimini Makedonya’da alan öğrenciler hiç sıkıntı yaşamadan devamlılığını sürdürmektedir. Makedonya’da eğitim almak için sınav şartı aranmamaktadır. Okumak istediğiniz bölümü sınava girmeden tercih edebilirsiniz. Eğitim alacağınız üniversitelerde Türkçe, İngilizce, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim verilmektedir. Yabancı dil açısından katkı sağlamasını istiyorsanız farklı bir dil tercihi yapabilirsiniz. Çalıştığımız tüm üniversitelerin tanınırlığı ve akreditasyonu bulunmaktadır. Değişen yönetmeliklere göre yurtdışı öğrencileri için Yüksek Öğretim Kurumu değerlendirerek, diploma onayı vermektedir. 

Makedonya' da öğrenciler konaklama için yurt, apart ve ya ev tercih edebilirler.Gideceğiniz üniversitenin bulunduğu şehir veya bölgeye göre evler 100 Euro ile 250 Euro arasında değişiklik gösterirken, yurtlar 50 ile 150 Euro arasında olmaktadır. Konaklama, yeme giderleri, ulaşım ve sosyal ihtiyaçları için bir öğrencinin aylık harcamaları 250- 300 Euro arasında değişiklik göstermektedir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız