DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Eğitim Almak İçin  5 Muhteşem Neden

Yurt dışında eğitim almak isteyen herkes için pek çok seçenek var. Farklı gelir gruplarından farklı insanların kendilerine uygun üniversiteler bulması mümkün. Ayrıca kişilerin, kendilerine en doğru gelen kararı verebilmeleri için gidecekleri ülkelerin kültürel koşulları hakkında da fikir sahibi olmaları gerekir. Örneğin; bazı insanlar tamamen farklı bir kültürü tanıyarak, kendisinden son derece farklı yaşam tarzlarından gelen insanların arasında eğitim almak isteyebilir. Öte yandan bazıları da kendi ülkesinin kültüründen o kadar da uzakta kalmak istemeyebilir. İkinci seçenekteki insanlar için, Makedonya’da üniversite okumak yerinde bir tercih olacaktır. Ayrıca sınavsız eğitim imkanlarının da olması bu ülkeyi tercih edilir kılmaktadır. Gelin neden bu ülkede üniversite okumanın sizin için iyi olabileceğine dair nedenlerimizi açıklayalım.

1) Makedonya son derece ucuz bir ülke

Makedonya, yalnızca Batı Avrupa ülkelerine göre değil, içinde yer aldığı Balkan ülkelerine göre de ekonomik olarak çok daha uygun koşullar sunuyor. Hem yaşam giderleri, hem de okul harç masrafları açısından, Batı üniversitelerinin yüksek masraflarını karşılamakta zorlanan öğrenciler için kaliteli ve hesaplı alternatif eğitim hizmeti sunuyor. 

2) Makedonya Türk kültüründen o kadar da uzak değil

Bu ülke gerek gündelik yaşantısı, gerek mutfağı, gerek eğlenme biçimleri açısından kültüründe Türk kültürüne büyük benzerlikler bulunan bir ülke. Ayrıca ülkede yaşayan ve Türkçeyi gündelik hayatlarında aktif olarak konuşan hatırı sayılır bir Türk nüfusu da içinde barındırıyor. Dolayısıyla evinden o kadar da uzaklaşmak istemeyenler için ideal bir adres. 

3) Makedonya’da sınavsız yüksek eğitim alabilirsiniz

Bu ülkede sınavsız üniversiteler çok yaygın. Sınav stresi sizin için problemse yahut sınavlara ayıracak vakit ve enerjinin sizde olmadığını düşünüyorsanız bu ülkedeki üniversitelere sadece lise diplomanız ve not dökümünüz ile başvuru yapmanız mümkün. 

4) Makedonya’da Türkçe eğitim alabilirsiniz

Avrupa’da Türkçe eğitim alabileceğiniz bir ülke Makedonya. Üniversitelerinin bir çoğu da (ör. Uluslararası Balkan Üniversitesi) YÖK ile işbirliği halindedir. Hatta bazı üniversitelerde doğrudan Türkiye eğitim müfredatı takip edilmektedir. 

5) Bize yakın ama farklı bir kültürü keşfedin

Makedonya Türk kültürüne uzak değil fakat elbette ki Makedonyalılar Türk değiller. Hem politik hem kültürel açıdan Balkan bölgesinde bile ilginç bir ülkedir burası. Ayrıca Makedonyalıları tanıyarak, yaşam tarzlarını anlayarak Balkan ülkeleri hakkında daha derin bir anlayış geliştirebilirsiniz. Ayrıca küçük kentleri ve geniş kırsal alanlarıyla gezilesi, görülesi bir yer burası.

Bize Ulaşın

Makedonya’da eğitim, Avrupa’da sınavsız üniversiteler ve diğer pek çok eğitimsel konu hakkında aklınıza gelebilecek her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız