DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Eğitim Hayatı ve Yaşam Maliyetleri

Yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin ilk tercihleri arasında Makedonya yer almaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri, şüphesiz ki ülkenin öğrenci dostu bir tavır sergiliyor oluşudur. Makedonya özellikle yaşam maliyetleri açısından diğer Avrupa ülkelerine göre fazlasıyla uygun bir ülke olduğundan dolayı, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişi için ideal bir yerdir diyebiliriz. Elbette tercih edilme sebepleri arasında sadece yaşam maliyetlerinin uygun oluşu yoktur. Ülke pek çok açıdan avantajlı bir konumdadır.

Makedonya'da Eğitim Almanın Avantajları

Makedonya'da eğitim almanın avantajları birçok açıdan Türkiye'deki öğrenciler için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle ülkenin konumu ve uzun yıllar  öncesinde Türk izlerini taşıyor olması bu avantajlardan birisidir. Ayrıca yaşam kültürü açısından benzer bir kültüre sahip olan Makedonya'nın yaşam olanakları da oldukça yüksektir. Ekonomik bir şekilde üniversite okuyabilmek için gerekli şartları taşıyan Makedonya'da üniversite eğitimi birçok kişi için bulunmaz bir fırsattır.

Balkanlarda yer alan Makedonya özellikle vizesiz giriş imkanı olması açısından büyük bir avantaj sunmaktadır. Bu durum vizeyi problem olarak gören pek çok kişi için büyük önem taşımaktadır. Makedonya'daki üniversitelerde eğitim almak için ayrıca uzaktan eğitim tercihlerinden de yararlanmak mümkün olabilmektedir. Her açıdan avantajlı olan Makedonya'daki üniversitelerin vermiş olduğu eğitimin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Makedonya'da üniversite eğitimi almak için ayrıca Türkçe eğitim imkanından da yararlanma fırsatı sunmaktadır. Makedonya üniversitelerinde eğitim süresi içerisinde kullanılan diller Makedonca, Türkçe, İngilizce ve Arnavutça olarak verilmektedir. Ayrıca yabancı bir dil öğrenmek istediğiniz takdirde dilerseniz Türkçe eğitiminin dışında bir dilde eğitim almayı tercih edebilirsiniz.

Yaşam Maliyetleri Açısından Makedonya

Yukarıda da ülkenin oldukça uygun seçenekleri bünyesinde barındırdığından bahsetmiştik. Bunun yanında Makedonya' da öğrenciler konaklama için yurt, apart veya ev tercih edebilirler. Gideceğiniz üniversitenin bulunduğu şehir veya bölgeye göre evler 100 Euro ile 250 Euro arasında değişiklik gösterirken, yurtlar 50 ile 150 Euro arasında olmaktadır. Konaklama, yeme giderleri, ulaşım ve sosyal ihtiyaçları için bir öğrencinin aylık harcamaları 250- 300 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Makedonya'da eğitim almak üzere üniversitelere kayıt olduğunuz sırada konaklama açısından da hiç bir sorun yaşamazsınız. Farklı şekilde konaklama imkanları oluşan Makedonya'da yurtlarda uygun fiyatlarla kalabilme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca evlerde ya da apartlarda kalabilme şansı vardır. Makedonya üniversitelerinde eğitim aldığınız zaman Yüksek Öğrenim Kurumu'nun değerlendirmesi sonucunda diploma onayı verilmektedir. Ayrıca üniversitelerin tanınırlığı ve akreditasyon olması sayesinde hiçbir sorun yaşamadan eğitim alma şansını bulabilirsiniz.

İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek  farklı ülkeler hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve yurt dışı eğitiminizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız