DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Eğitim ve Yaşam Şartları Nasıldır?

Yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Makedonya, uygun eğitim ve yaşam şartları ile de göz doldurmaktadır. Yaşam standartları açısından Türkiye’den daha uygun fiyatlarla kaliteli üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında Makedonya gelir. Vatandaşlarının Avrupa Birliği’ne vize muafiyetine sahip olduğu, Balkanların samimi ve şirin ülkesi Makedonya, pek çok açıdan Türkiye’den bir kesit gibidir. Türkçe, Makedonya’da en çok konuşulan dillerden biridir ve Makedonya ile yoğun kültürel bağlarımız bulunmaktadır.

Makedonya üniversitelerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Uluslararası standartlarda eğitim alabileceğiniz okullara kabul için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu da sınav engeline takılmadan size en uygun bölümü okuyabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya üniversiteleri Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Arnavutça dillerinde eğitim seçeneği sunmaktadır. Yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenler için çok iyi bir tercihtir. Eğitim ve konaklama maliyetlerinin oldukça uygun olması Makedonya’yı kaliteli eğitimi uygun bir maliyetle almak açısından cazip kılar. Bir diğer avantajı ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde vize uygulamamasıdır. Bu da başvuru ve kabul sürecinde hem maliyeti düşürmek hem de zaman açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Makedonya üniversiteleri ayrıca uzaktan eğitim imkânı da sunmaktadır.

Makedonya'da Yaşam Ve Üsküp

Öğrenciler için Üsküp, özellikle yaşam standartları açısından biçilmiş kaftandır. Üsküp’te çok uygun fiyatlarla konaklayabilir, sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Sadece 1200-1500 TL aylık masraflarla düzgün ve konforlu bir hayat sürebilirsiniz. Özellikle kahveleriyle ünlü Üsküp kafeleri ve Balkan mutfağının en leziz örneklerini tadabileceğiniz restoranları denemenizi tavsiye ederiz. Ne kadar uygun fiyatlı olduklarını görünce şaşırmayın. Bununla birlikte, Üsküp’te dünya mutfağından pek çok seçeneği de tercih edebilirsiniz. İtalyan, Çin, Arap ve Meksika restoranları da fiyat ve kalite açısından çok iyi bir performans sergilemektedir. Ayrıca, Üsküp’teki fırınların pek çoğu 7/24 açıktır ki bu da dilediğiniz zaman karnınızı doyurabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya, hamur işi ürünleri açısından bir cennettir, tıpkı Balkanların geri kalanı gibi!

Üsküp’te öğrenciler yurtta konaklama veya ev kiralama gibi seçenekleri tercih edebilirler. Ancak ev kiraları özellikle ülkemizle (örneğin İstanbul ortalamalarıyla) kıyaslandığında çok düşük olduğu için ülkemizden Üsküp’e üniversite okumak için giden öğrenciler genellikle ev kiralama seçeneklerini tercih etmektedir. Bu evleri tek başınıza kiralayabilir veya birkaç arkadaşınızla paylaşmayı tercih edebilirsiniz.

Makedonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek için iletişim formundan bizlere ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız