DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da İngilizce Eğitim Almak:  Uluslararası Balkan Üniversitesi

Balkanlar bölgesi son zamanlarda üniversite eğitimi konusunda birçok Avrupa üniversitesiyle aşık atacak kalitede eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Yugoslavya döneminden sonra ekonomik ve akademik atılımların güçlenerek rekabetçi bir eğitim ortamının oluştuğu Balkan ülkelerinin üniversitelerinin birçoğu Avrupa üniversitelerinin gerektirdiği eğitim süreçlerine akreditedirler. Gelişen ekonomileri ve Euro bölgesine dahiliyetleri sayesinde birçok tecrübeli Avrupalı akademisyeni kadrolarına dahil etmeyi başaran Balkan üniversiteleri bu sayede eğitim kalitelerini her geçen gün arttırmaktadırlar. 

Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, eğitim kalitesiyle göz dolduran ve Avrupa’daki diğer üniversitelerle kıyaslanacak kadar akademik olarak kendisini gerçekleştirmiş bu üniversiteler arasında en büyük öneme sahip olandır. Eğer yurtdışında İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi hiç kuşkusuz sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır diyebiliriz.

Eğitim ücretleri açısından Avrupa’daki diğer kurumlardan çok daha uygun fiyatlara sahip olan Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda güçlü akademik kadrosuyla da diğer Balkan üniversitelerine kıyasla bir adım öndedir. Makedonya’nın güzeller güzeli başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türk kültürüyle iç-içe olan ve Türkçenin yoğun olarak konuşulduğu bir Balkan ülkesi olan şirin Makedonya’da bulunmasından dolayı da Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim konusundaki ilk tercihlerinden birisi olmuştur. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda öğrencilere sunduğu cömert burslarla da bilinen bir üniversitedir. Makedonya’nın ekonomik açıdan son derece uygun bir ülke oluşunu da göz önüne aldığımızda verilen bu burslar cep yakma olasılığı hayli yüksek olan bir yurtdışı eğitimini birçok öğrenci için son derece uygun hale getirmektedir. ÖSYM kılavuzunda yer alması itibariyle YÖK denkliği açısından büyük avantaja sahip olan Uluslararası Balkan Üniversitesi bu sebepten dolayı yurtiçinde kariyer fırsatlarını değerlendirmek isteyen Türk öğrenciler için de isabetli bir seçimdir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda eğitim diliyle de diğer Balkan üniversitelerinden ayrılmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizcedir ve bu durum üniversitenin verdiği yüksek öğrenimin hemen hemen tüm hatlarına uygulandığından dolayı kurumun öğrencilerine yönelik en önemli beklentisi İngilizce yeterliliğine sahip olmalarıdır. 

İngilizce verilen bir yüksek öğrenim dolayısıyla dünyadaki en önemli üniversitelerin kaynaklarına da ulaşma fırsatına sahip olan Uluslararası Balkan Üniversitesi bu sayede verdiği eğitimin kalitesini de en az birkaç kat artırmaktadır. Ayrıca bu sayede, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde mevcut İngilizcenizi geliştirme fırsatını da kazanırsınız. Gelişkin bir İngilizce ise parlak bir kariyerin gerektirdiği en önemli şartlardan birisidir. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin İngilizce eğitim sunmasının ana sebeplerinden biri ise dünyanın dört bir yanından öğretim görevlisinin bulunduğu akademisyen kadrosudur ki böyle bir akademik kadro globalleşmek isteyen her üniversitenin sahip olması gerektiği düşünülen bir olgudur. 

Makedonya’da İngilizce eğitimi almak ve Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için alanında uzman eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız