DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Öğrencilik Hayatı Nasıldır?

Makedonya, özellikle öğrenci dostu bir tavır sergilediğinden dolayı Türk öğrenciler için oldukça ideal bir ülkedir. Ülkenin yaşam koşulları ve maliyetleri oldukça uygun olup, kültürü Türk kültürüne olan benzerliği ile bilinmektedir. Sınavsız eğitim ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim imkanı sunan Makedonya üniversiteleri, yurt dışında okul okumak isteyen pek çok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Peki Makedonya'da öğrencilik hayatı nasıldır? Ülke sosyal ve kültürel açıdan zengin bir ülke midir?

Makedonya'da Sosyal Hayat
Makedonya öğrenciler için pek çok sosyal etkinliğe, müzeye, tarihi yapıya ve festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Başkent Üsküp, gezip görmeyi sevenler için de pek çok seçenek sunmaktadır. Üsküp Kalesi, tüm şehri panoramik izleyebileceğiniz önemli noktalardan biridir. Ayrıca Vardar Nehri’nin üzerine kurulmuş olan, yeni ve eski Üsküp’ü birbirine bağlayan Taş Köprü ve çevresi de kesinlikle görülmeye değer yerlerden biridir. Üsküp’te dikkatinizi çekecek noktalardan biri, diğer şehirlere nazaran pek çok heykelin varlığı olacaktır. Özellikle 2014’te Üsküp’te başlatılan mimari projesi kapsamında pek çok heykel yapılmış olup bunlardan en büyükleri ve ünlüleri, büyük meydanda yer alan Büyük İskender Heykeli ve II. Philip heykelidir.

Gostivar'da Öğrencilik Hayatı
Uluslararası Vizyon Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan Gostivar şehri, sosyal etkinlikler açısından göz dolduran şehirlerin başında gelmektedir. Mavrovo Ulusal Parkı 4 mevsim boyunca misafirlerini ağırlamaktadır, ancak bu park en çok kış mevsiminde rağbet görmektedir. Özellikle parkın içerisinde bulunan Zara Lazarevski Kayak Merkezi turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Mavrovo bölgesi ise zaman zaman kış sporları turnuvalarına ev sahipliği yapmaktadır. Vizyon Üniversitesi, Avrupa'da Türkçe eğitim veren tek üniversitedir ve Yök denkliği bulunmaktadır.

Makedonya'da Yaşam Koşulları
Makedonya'da diğer Balkan şehirlerinde olduğu gibi her bütçeye hitap eden çeşitli konaklama imkânları bulunmaktadır. Örneğin; başkent Üsküp'te önemli noktalar birbirine yürüme mesafesindedir ve dolayısıyla şehirde konaklamak oldukça rahattır. Eğitim amaçlı Makedonya'ya gelen öğrenciler için kiralık odalar ve apartman daireleri gibi seçenekler fazladır. Aynı zamanda öğrenciler öğrenci yurtlarını da konaklama için tercih edebilirler. Ancak ev kiraları özellikle ülkemizle kıyaslandığında çok düşük olduğu için ülkemizden Makedonya'ya üniversite okumak için giden öğrenciler genellikle ev kiralama seçeneklerini tercih etmektedir. 

Makedonya üniversitelerine kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize bu süreçte online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız