DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Okumak

Makedonya, 542 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetinde kalmış bir ülke olarak Türk kültüründen derin izler taşıyan bir kültüre sahiptir. Özellikle bu kültürel yakınlık, Makedonya'da okumayı tercih etmek açısından en önemli etkenler arasında yer alır. Zira bu yakınlık, Makedonya’da eğitim alırken kültürel adaptasyon sürecinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Ülkemizle benzer bir yaşam tarzına sahip olan Makedonya, bu nedenle öğrencilerin yabancılık çekmeden rahatlıkla eğitim hayatlarını sürdürebilecekleri bir ülkedir. Makedonya üniversitelerinde Türkçe, İngilizce, Arnavutça ve Makedonca eğitim verilmektedir. Dolayısıyla hem Türkçe eğitim almak isteyenlere hem de yabancı dil öğrenmek isteyenler için iyi fırsatlar sunmaktadır.

Eğitim almak önemlidir; ancak hayalini kurduğunuz, kaliteli ve uluslararası geçerliliği olan bir eğitim almak çok daha önemlidir. Bu bakımdan Makedonya, istediğiniz bölümde kaliteli eğitim alma imkanı sunar çünkü sınav sistemi olmadan okuyabileceğiniz üniversiteyi veya bölümleri doğrudan kendiniz seçersiniz.

Bu sayede hayata atılırken hayalleriniz doğrultusunda da hareket etmiş olursunuz. Özellikle Makedonya'da uygun ücretlerle eğitim alma imkânı bulunması bu bakımdan da kolaylık sağlamaktadır.

Makedonya'da eğitim alırken konaklama açısından farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Özellikle yurtların daha uygun fiyatlarla konaklama hizmeti sunması ekonomik açıdan tercih nedeni olabilmektedir. Ayrıca apart ya da evlerde de konaklama imkânı bulunan Makedonya'da fiyatlar şehrin koşullarına göre değişebilmektedir. 

Makedonya üniversitelerini tercih etmek istediğiniz zaman mutlaka bu konuda araştırma yapmalısınız. Bu konuda uzman danışmanlarımıza güvenebilirsiniz. Danışmanlarımız ilk olarak almak istediğiniz eğitim dalını belirlemenizde size rehber olacaktır. Daha sonrasında ihtiyaç duyduğunuz kabul koşulları ve öğrenim şartları gibi konularda, danışmanlarımız ve yetkililerimiz ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere aktaracaktır. Aklınıza takılan her türlü soruyu sorabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz danışmanlık hizmetimizden daima yararlanabilirsiniz. Yurtdışında eğitim hakkında Ankara, İzmir ve İstanbul Draft Eğitim şubelerimizden istediğiniz her zaman bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız