DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Ortalama Yurt Dışı Eğitim Masrafları Ne Kadardır?

Öğrenci dostu ülkeler arasında gösterilebilecek olan Makedonya, bugün yurt dışında eğitim denince akla ilk gelen ülkelerden biri olmuştur. Diğer Avrupa ülkelerine göre nispeten çok daha uygun bir ülke olan Makedonya köklü ve saygın üniversiteleri ile de ün salmıştır. Balkanların şirin ve güzel ülkesi Makedonya’nın başkenti Üsküp, kaliteli üniversiteleri ve uygun yaşam şartlarıyla ülkemizden ve bölgemizden pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasındadır. Kuşkusuz öğrenci dostu olmasının yanında tarihi bir şehir olmasının da bu popülerlikte payı vardır. Peki Makedonya'da genel olarak ortalama yurt dışı eğitimi masrafları ne kadardır?

Yaşam Standartlarının Yüksek Olduğu Bir Ülke: Makedonya

Yaşam standartları açısından Türkiye’den daha uygun fiyatlarla kaliteli üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında Makedonya gelmektedir. Vatandaşlarının Avrupa Birliği’ne vize muafiyetine sahip olduğu, Balkanların samimi ve şirin ülkesi Makedonya, pek çok açıdan Türkiye’den bir kesit gibidir. Türkçe, Makedonya’da en çok konuşulan dillerden biridir ve Makedonya ile yoğun kültürel bağlarımız bulunmaktadır. Başkent Üsküp’ün Eski Çarşı’sında gezerken bir Türk çarşısında gezdiğinizi hissedebilirsiniz. Makedonya, ucuz olmasına rağmen özellikle gıda ve konaklama açısından çok kaliteli seçeneklere erişim sağlayabileceğiniz bir ülkedir. Bunun nedeni, Makedonya’nın büyük ölçüde bir tarım ülkesi olmasıdır. Dolayısıyla, marketlerden, restoranlardan ve diğer yerlerden yapacağınız mutfak alışverişi bütçenize hiç dokunmayacaktır. Konaklama için de yine çok uygun fiyatlı yurtları tercih edebilir veya ev kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Bahsettiğimiz avantajlarının yanı sıra kaliteli üniversiteleri de yurt dışında eğitim görmek isteyenlerin Makedonya’yı sık tercih etmelerinin başlıca nedenlerindendir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, FON Üniversitesi gibi nitelikli üniversitelere sınavsız kayıt yaptırabilir, dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Başka bir deyişle, Makedonya’da istediğiniz bölümü okumak için lise diplomanızla başvurmanız yeterlidir.

Kaliteli Müfredatları İle Makedonya Üniversiteleri

Makedonya üniversitelerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Uluslararası standartlarda eğitim alabileceğiniz okullara kabul için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu da sınav engeline takılmadan size en uygun bölümü okuyabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya üniversiteleri Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Arnavutça dillerinde eğitim seçeneği sunmaktadır. Yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenler için çok iyi bir tercihtir. Eğitim ve konaklama maliyetlerinin oldukça uygun olması Makedonya’yı kaliteli eğitimi uygun bir maliyetle almak açısından cazip kılar. Bir diğer avantajı ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde vize uygulamamasıdır. Bu da başvuru ve kabul sürecinde hem maliyeti düşürmek hem de zaman açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Makedonya üniversiteleri ayrıca uzaktan eğitim imkânı da sunmaktadır.

Makedonya'da saygın ve prestijli bir yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız