DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Özel Üniversite Eğitimi Almak

Ülkemizde yurtdışı eğitimi denince akla gelen önemli duraklardan biri de Makedonya'dır. Makedonya bir cumhuriyet yapısına sahip, şirin bir Balkan ülkesidir. Ülkemizden sadece eğitim amaçlı değil turistik olarak ziyaret edilen, hatta köken olarak oralı olan vatandaşlarımızın çok sık gidip geldiği  bir ülke olma özelliği taşır. Makedonya'nın başkenti Üsküp'tür. Coğrafyanın en çok ziyaret edilen şehri olan Üsküp tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir şehirdir. Uzun kışların ve güneşli yazların yaşandığı Makedonya kültürel olarak bizden çok da uzak bir ülke değildir. Farklı kültürlerin ve Balkan esintilerinin bir arada bulunduğu lezzetli mutfağında tanıdık tatları yakalayabilirsiniz. Bunun yanında, eğitim için tercih edilen bir ülke olan Makedonya'da öğrenci nüfusunun çokluğu, vakit geçirebileceğiniz uygun fiyatlı pek çok mekânın olmasını sağlamıştır.

 

Makedonya'ya karayolu ve havayolu ulaşımı imkânı bulabilirsiniz. Ülkemizde İstanbul ve Antalya'dan doğrudan uçak seferleriyle kısa sürede Makedonya'ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Eğitim standartları bakımından ele aldığımızda Makedonya'nın birçok üniversitesinin Avrupa standartlarına uygun olduğunu görüyoruz. Kaliteli bir eğitim alırken aynı zamanda ülkemizde yapılan üniversiteye giriş sınavlarına girmek zorunda olmamanız burada alacağınız eğitimin önemli avantajlarından biridir. Sınava girmeden üniversiteye giriş imkânıyla hayalinizdeki alanlarda eğitim görmenin keyfi ile birlikte uygun fiyatlı yurtlar, kiralık evler bulma şansınız da bulunuyor.

 

Makedonya'nın özel ve devlet üniversiteleri bulunuyor. Ülkemizden gidenler için önemli bir avantaj ise Türkçe eğitim şansını yakalayabilecek olmanız. Makedonya'da eğitim görebileceğiniz ve genel olarak tercih edilen bölümlerin başında; eczacılık, hukuk, fizik tedavi, diş hekimliği, pedagoji, müzik eğitimleri, mühendislik alanları ve matematik bölümleri gelir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız