DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Özel Üniversite Eğitimleri Nasıldır

Üniversite eğitiminizi Makedonya'da yapmak isterseniz, sizi sınavsız girişle karşılayacak birçok üniversite olduğunu görebilirsiniz. Üniversiteye giriş sınavına gerek duyulmadan, kaliteli ve uluslararası standartlara sahip Makedonya üniversiteleri Avrupa eğitim sistemine uygun birçok aktif üniversiteye sahiptir. Ülkede hem devlet hem de özel üniversitelerde eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz. Üniversiteye ülkemizde girmek için çok yüksek puanları tutturmanız gereken çoğu bölüme ülkenin özel üniversitelerinde sınava girmeden, uygun fiyatlı bir seçenekle giriş yapabilirsiniz. Makedonya özel üniversite tıp fakültesi fiyatları, hukuk, mimarlık, mühendislik veya işletme gibi yüksek değere sahip bölümlerin fiyatları oldukça düşük bir bütçe gerektirir.

Makedonya'da özel veya devlet üniversitelerinde eğitim almak için lise ve dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterlidir. Dilerseniz alanızla ilgili olmayan bir meslek lisesinde okumuş olun, üniversite seçimi yaparken farklı bir alanda eğitim almak tam olarak size bağlıdır. Bu şansa sahip olarak hayallerinizin mesleğine adım atarken sınav stresini yaşamaya gerek duymaz, özel dersler veya dershane eğitimi gibi maliyetli eğitimleri almak zorunda kalmazsınız. Lise eğitiminizde kazandığınız dereceler Makedonya'nın devlet ve özel üniversiteleri için önemli değildir.

Makedonya'da New York, Amerikan üniversiteleri gibi özel üniversiteler ülkenin gelişmiş eğitim anlayışını yansıtan özel üniversiteler arsındadır. Geniş bir alan seçeneğine sahip bu ve benzeri üniversitelerde uluslararası standartlarda eğitim alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bu üniversitelerin denklik ve tanıma imkânlarına sahip olup olmadıklarıdır. Çoğu Makedonya üniversitesi ülkemiz tarafından tanınmaktadır. YÖK denkliği ve tanıma olanaklarını öğrenmek için kuruma dilekçeyle başvuruda bulunabilirsiniz.

Makedonya üniversitelerinde ayrıcalıklı bir eğitim için eğitim kurumumuzdan bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyatlı üniversitelerle ve bölümlerle ilgili olarak bize danışmayı unutmayın. Gerekli tüm evraklar ve eğitim sürecinde sizin yananınızda olmayı hedefleyen kurumumuzun ayrıcalığından yararlanmak için bizi arayabilir veya ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız