DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Sınavsız Hukuk Fırsatları

Yurtdışında öğrenim görme fikri, üniversite okumayı hedef belirlemiş öğrenciler için önemli kriterlerden biridir diyebiliriz. Özellikle Avrupa’nın saygın üniversitelerinde eğitim almak, üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için geniş kapılar aralayacaktır. Günümüzde pek çok öğrencinin, üniversite sınavı stresi yaşamasından dolayı da Avrupa, sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz üniversiteleriyle, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça caziptir. 

 

Günümüzün en çok tercih edilen bölümlerinden biri olan Hukuk, bugün pek çok öğrenci tarafından okunmak istenen bölümler arasında yer almaktadır. Hem üniversite kaygısı olmadan, hem de yurtdışında rahatça ve kaliteli bir şekilde Hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için Makedonya’da bulunan üniversiteler öğrenciye sınavsız Hukuk eğitimi fırsatı tanımaktadır.

 

Makedonya, özellikle kültürümüze olan yakınlığı ve benzerliği ile, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için adapte olması kolay bir ülkedir diyebiliriz. Makedonya’da bir yandan sınavsız Hukuk bölümü okuyabileceğiniz gibi, bir yandan da yabancılık çekme kaygıları olmadan öğreniminizi tamamlamanız mümkün. Ayrıca Makendonya üniversiteleri bir yandan da Türkçe eğitim verdiği için, sanki Türkiye’de eğitim görüyormuşsunuz havasını yakalamanız oldukça olası. Elbette bir yandan da uluslararası geçerliliğe sahip ve YÖK tanınırlığı olan bir diplomaya ve eğitime de sahip olmuş olacaksınız. Makedonya, AB üyesi olduğu için üniversitelerindeki kaliteli ve başarılı eğitim oldukça yüksek standartlara tabidir.

 

Makedonya’da kaliteli bir eğitim hayatı sürerken, bir yandan da yaşam maliyetlerinin uygun olmasından dolayı, ekonomik anlamda da zorlanmadan, rahat bir şekilde, bulunduğunuz ülkenin keyfini çıkartabileceksiniz. 

 

Makedonya’da sınavsız Hukuk okuyabileceğiniz üniversitelere gelecek olursak bunlardan ilki Uluslararası Vizyon Üniversitesidir. Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olan Gostivar’da kurulan Vizyon Üniversitesi’nin eğitim dili de Türkçedir. Asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehir ve üniversitede okuyor olmanın rahatlığını yaşarken, bir yandan da kaliteli bir Hukuk eğitimi alabileceğinizi söylemeden geçemeyiz. Toplamda 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları bulunmaktadır ve akademik program, Bologna sürecine uygun olarak hazırlandığı için yüksek kalitede bir eğitim sunmaktadır.

 

Balkan Üniversitesi, Makedonya’da sınavsız bir şekilde Hukuk okuyabileceğiniz bir diğer üniversitedir. Maliyetlerin oldukça düşük olduğu Balkan Üniversitesi, Balkanlar’ın en popüler üniversiteleri arasında yer almaktadır. Eğitim dili İngilizcedir ve bu sayede artık dünya dili olan İngilizceyi, eğitim hayatınızda da görerek iyice pekiştirecek ve size yoğun bir şekilde İngilizce konuşabiliyor olmanın faydasını sağlayacaktır. Yüksek üniversite puanlarından dolayı Türkiye’de Hukuk okuyamayan öğrenciler için en doğru tercihlerden biri olan Balkan Üniversitesi, pek çok programa ev sahipliği yaparak, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için çok yönlü bir eğitim sistemi sunmaktadır.

 

Siz de Makedonya’da sınavsız Hukuk eğitimi almak, Makedonya üniversiteleri hakkında bilgi edinmek ve yurtdışında üniversite okumak ile ilgili sorularınıza yanıt almak istiyorsanız; İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir, eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız