DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da  Sınavsız İngilizce Diş Hekimliği

Makedonya'da sınavsız kabul imkanı bulunan prestijli Uluslararası Balkan Üniversitesi, YÖK tarafından denklik onayı alarak öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Üniversite, 8 fakülte ve 2 yüksekokulu bünyesinde barındırmaktadır ve ÖSYM tercih kılavuzunda yer almasıyla da popülerliğini arttırmaktadır. 2006 yılında kurulan Balkan Üniversitesi'nin amacı, farklı milletlerden öğrencileri bir araya toplayarak kültürlerarası işbirliği liderleri yetiştirmektir.

İngilizce diş hekimliği eğitimi alarak Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde mesleki adımlarınızı atabilirsiniz. Lisans programlarına dahil olarak, avantajlı bir eğitim almanız mümkündür. Bu sayede, uluslararası alanda kabul gören bir diploma sahibi olabilir ve diş hekimliği alanında kariyerinize güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bu yazımızda, Draft Eğitim olarak Makedonya’da Diş Hekimliği okumak isteyen öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için Avrupa standartlarındaki eğitimi sizlere tanıtılacaktır.

Sınavsız Üniversite: Makedonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Sınavsız üniversite okumak, öğrenci açısından ve mesleki adımların sağlam atılması açısından stres ve sınav kaygısı olmadan odaklanmalarını sağlar. Bu nedenle son yıllarda tıp biliminde okumak ve doktor olmak isteyen öğrenci adayları Diş Hekimliği programına ilgi göstermektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde sunulan 5 yıllık lisans programı, diş hekimliği alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere avantajlı bir eğitim imkanı sunmaktadır. Bu program, YKS sınavına ihtiyaç duymadan katılınabilecek ve YÖK denkliği olan bir üniversitede tamamen İngilizce eğitim verilecektir. Programın ücreti ise 6000 € olarak belirlenmiştir.

Makedonya'da Diş Hekimliği Eğitimi Almanın Avantajları

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan üniversitesi, YÖK tarafından tanınması sayesinde diploma denklikleri sağlamaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümünün Avantajları:

  • Üniversite sınavına girmeden programa kayıt yapılabilir.
  • Harç ücretleri bölüm ve Avrupa standartlarına göre uygun olup öğrencilere kolaylık sağlar.
  • Ulaşım ve barınma durumu öğrencilere rahat ve kolay erişim imkanı sunar.
  • Eğitim dili %100 İngilizce'dir ve İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfı bulunmaktadır.
  • Başarılı öğrencilere başarı bursu verilmektedir.
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde kültür ve sanat alanlarında öğrencilerin ve üniversite akademik kadrosunun bakış açılarını ve vizyonunu geliştirmeleri sağlanmaktadır. Bu kulüpler arasında sinema, müzik teorisi ve dans kulüpleri bulunmaktadır.
  • Diğer bölümler arasında bilgisayar mühendisliği, mimarlık ve uluslararası ekonomi ilişkiler gibi eğitimler yer almaktadır.
  • YKS sınavına girmenizi gerek yoktur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilere birçok avantaj sunan ve olumlu öğrenci yorumları alan bir eğitim kurumudur. Mezun olan öğrencilerin iş bulma ve meslek edinme konularında zorluk yaşamadığı bilinmektedir ve üniversitenin akademik kadrosu da profesyonel bir yapıya sahiptir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Danışmanlarımızla Tanışın

Dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerin ilgi gösterdiği uluslararası bir üniversitede diş hekimliği eğitimi almak, Türkiye'deki maliyetinden daha az bir bütçeyle gerçekleştirilebilir. Üstelik eğitim tamamen İngilizce verilmektedir ve alınan diploma Türkiye'de geçerlidir. Üniversite kaydı ve başvuru süreçleri oldukça karmaşık olabilir. Bu noktada, sizlere yardımcı olacak yetkili bir danışmana ihtiyaç duyabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesindeki diğer bölümler için merak ettiğiniz tüm soruları Draft Eğitim’e sorabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız