DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Türkçe Yüksek Lisans

Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş başkenti ile Makedonya, Balkanlar’ın en güzel ve Avrupa’nın yaşam maliyetleri açısından en uygun ülkelerinden biri olması ve özellikle öğrenci dostu olması sebebi ile yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için önemli bir tercih sebebidir. 

 

Büyük İskender’e de ev sahipliği yapmış olan Makedonya, kültürel ve tarihi dokusuyla da yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için oldukça cazip ve eğitim alınası bir ülke haline gelmiştir. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini ve tarihini taşıyan Makedonya’da Türk kültürünün fazlasıyla yaygın olması ve Türkçenin geniş bir şekilde kullanılıyor olması sebebi ile Türk olan ve Türkçe bilen öğrenciler için büyük kolaylıklar  sağlamaktadır. Özellikle üniversitelerinde Türkçe eğitimin yaygın olması, belki de bu tercih edilebilirliğin en önemli sebeplerinden biridir. Ayrıca ülke, akademik anlamda da Makedonya’da üniversite okumak ve Makedonya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için pek çok araştırma imkanı sunar. Bunun yanı sıra Makedonya, sınavsız eğitim hakkı da tanıdığı için yurtdışında eğitim almak isteyenler için oldukça merak konusudur.

 

Makedonya’da Türkçe yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin, ülkedeki Türkçe kullanımını ve eğitim dilinin de Türkçe olabilmesi durumunu göz önünde bulundurursak, yurtdışında eğitim almak isteyen yerli öğrencilerimiz için en büyük tercih sebebidir diyebiliriz. Ayrıca Üsküp’ün İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olması ayrıntısını da atlamamak gerekir. 

 

Makedonya’daki Türkçe eğitim veren üniversitelere bakacak olursak Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni en başta sayabiliriz. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları uygulanmaktadır. Üniversite Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir ve tüm dersler Türkçe verilmektedir. Dolayısıyla Makedonya’da Türkçe yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için gerekli tüm verilere sahiptir. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da YÖK tanınırlığı olan ve Türkçe eğitim veren tek üniversitedir.

 

İçerisinde kaliteli eğitimcileri ve eğitim programlarını barındırmasının yanında Uluslararası Vizyon Üniversitesi, eğitim ve öğretim konularında her zaman yenilikçi ve idealist bir üsluba sahip olmuş ve bu doğrultuda öğrenci yetiştirmek için gerekli akademik süreci bünyesinde barındırmıştır. Eğitim programlarının Türkiye’de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmış olmasını da baz alırsak, öğrencinin fazla zorlanmayacağı bir eğitim programı sunmuştur diyebiliriz.

 

Uluslararası Vizyon Üniversitesinin vizyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde akademik ve bilimsel faaliyetler neticesinde çok yönlü ve donanımlı, geleneksel değerleri çağdaş bilgi ile sentezlemiş ve meslek bilincine sahip fertlerin yetişmesine önem veren, yenilikçi, sağlam bilgiye açık, hak, hakikat ve hakkaniyete bağlı, özgürlükçü, akademik bir kurum olmaktır. 

 

Makedonya’daki Türkçe eğitim veren üniversiteler, yüksek lisans programları ve yurtdışı eğitim süreci ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan deneyimli ve uzman eğitim danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle görüşebilir ve Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın önderliğinde hem kaliteli hem de keyifli bir öğrenim hayatının adımlarını atmaya başlayabilirsiniz. Eğitim, önce farkındalıkla başlar.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız