DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Kültürümüze olan yakınlığı ile bilinen ve Türkçe'nin fazlasıyla konuşulduğu ülkelerin başında gelen  Makedonya, bugün yurt dışında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin en fazla rağbet gösterdiği yerlerden biridir. Zira Makedonya Avrupa'nın ve hatta dünyanın en saygın kurumlarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra, öğrenci dostu olması ile de bilinmektedir. Makedonya'da bulunan çoğu üniversitelerde harç ücretleri neredeyse yurt içine kıyasla aynıdır. Pek çok avantajı bünyesinde barındıran Makedonya üniversiteleri bu bağlamda bünyesindeki öğrencilerine her türlü avantajı sağlayan kurumların başında gelmektedir. Makedonya'da üniversite eğitiminin avantajlarını sizler için derledik.

Türkçe Eğitim Fırsatı İle Makedonya Üniversiteleri

Avrupa'da Türkçe eğitim veren tek ülke olan Makedonya, bu bağlamda Türk öğrenciler için oldukça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Zira yabancı bir dilde alınan eğitim kimi zaman zorlayıcı olabilmektedir. Ayrıca ülkede Türkçe eğitim ile üniversite eğitimi alıyor olmak, öğrencileri sanki Türkiye'de eğitim alıyor hissi vereceğinden dolayı, yurt dışında bulunan bir ülkede okurken yabancılık çekmesinin de önüne geçecektir diyebiliriz. Bu bağlamda eğitim dilinin Türkçe olduğu kurumlardan biri olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Makedonya'nın önde gelen saygın kurumları arasında yer almakta olup yurt dışında okul okumak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği kurumlar arasında yer almaktadır. Vizyon Üniversitesi, Türkçe dilinin yoğunlukla konuşulduğu bir şehir olan Gostivar'da bulunmaktadır.

Öğrenci Dostu Bir Ülke: Makedonya

Makedonya Avrupa'da bulunan diğer ülkelere kıyasla çok daha uygun yaşam maliyetleri olan bir ülkedir. Bu bağlamda yurt dışında eğitim almak isteyenler için ülke, cep yakmayan avantajlar sunmaktadır diyebiliriz. Konaklama, yiyecek, içecek ve ulaşım gibi giderlerin oldukça makul olduğu Makedonya'da rahat ve keyifli bir üniversite hayatı geçirebilirsiniz. Ayrıca buna paralel olarak üniversitelerin harç ücretleri de oldukça düşüktür. Örneğin; Türkçe eğitim seçeneğini bünyesinde barındıran kurumlardan biri olan Amerikan Üniversitesi'nin yıllık harç ücretleri 2000 Euro'dan başlamaktadır. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Mimarlık bölümüne, Hukuk'tan İşletme'ye kadar pek çok programda eğitim alabileceğiniz Amerikan Üniversitesi, Avrupa standartları çerçevesinde hazırlanmış müfredatı ile öğrencilerine saygın bir eğitim sunmaktadır.

Avrupa Ayaklarınızın Altında!

Makedonya'da üniversite eğitimi almanın bir diğer avantajı ise elbette Avrupa'yı yerinde keşfetme imkanını size sunuyor oluşudur. Üniversite eğitiminiz sırasında uygun bütçelerle komşu ülkeleri gezebilir ve bu bağlamda vizyonunuzu geliştirebilirsiniz. Yabancı bir ülkede eğitim almak başlı başına harika bir deneyimdir. Zira burada kendinizi her anlamda geliştirerek farklı birikimler elde edebilir ve dünyanın pek çok yerinden gelen turist ve öğrencilerle etkileşim halinde bulunabilirsiniz.

Makedonya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve yurt dışında bulunan bir kurumda eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde deneyimli eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız