DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya da Üniversite Okumak İçin 5 Neden

Balkanlar’ın çekici ülkelerinden biri olan Makedonya, son zamanlarda adını sadece etkileyici doğasıyla değil başarılı  kurumlarıyla da duyurur hale gelmiştir. Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunan Makedonya; akademik potansiyeli ve yakın geçmişte gerçekleştirdiği atılımlar sayesinde kaliteli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Yurtdışı eğitim dendiğinde aklımıza gelen ilk ülkelerden biri olan Makedonya, pek çok saygın üniversiteyi de bünyesinde barındırmaktadır. Makedonya’da üniversite okumak için aslında sayısız nedenden bahsedilebilir.

Draft Yurtdışı Eğitim olarak sizler için bu sayısız neden arasında en çok öne çıktığını düşündüğümüz beş nedeni bir araya getirdik.

1.Ekonomik Uygunluk

Makedonya, ekonomik açıdan uygunluğuyla sadece diğer Avrupa ülkelerinden değil aynı zamanda komşusu Balkan ülkelerinden bile daha caziptir. Ülkenin başkenti Üsküp’te kira masrafınız da buna dahil olmak üzere aylık 350 – 400 Euro arası bir bütçe ile yaşantınızı sürdürebilirsiniz. Hatta bu masraf Üsküp dışındaki Gostivar gibi şehirlerde daha da azalmaktadır.

2.Türkiye’ye Yakınlık

Bir Balkan ülkesi olan Makedonya bu sebepten dolayı Türkiye’ye çok yakındır. Başkent Üsküp ile İstanbul arasındaki  uçuş 1 saat sürmektedir. Bunun yanında Balkanlar’ın Türkiye’ye yakınlığı dolayısıyla, araba yolculuğu ile de Makedonya’dan Türkiye’ye ve ya Türkiye’den Makedonya’ya gidebilirsiniz.

3.Kültürel Benzerlikler

Yoğun bir Türk nüfusun yaşadığı Makedonya’yı cazip kılan en önemli unsurlardan birisi de Türkiye’ye olan kültürel yakınlığıdır. Uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde kalmış olan bir bölge olan Makedonya’daki Türk izleri hala silinmemiştir. Ülkenin yerlileri mevcut Türk nüfus ve ortak geçmiş dolayısıyla Türk insanına yakın ve sıcak kanlı davranırlar. Türk ve Makedon toplumu yüzyıllarca beraber yaşadıkları için de ortak adetler geliştirmişlerdir.

Ülkede Türkçe bilen o kadar çok insan vardır ki Üsküp sokaklarında sık sık tanıdığınız kelimeleri duyabilir, bunun sayesinde yurtdışında eğitim almanın beraberinde getirdiği yabancılık duygusundan arınabilirsiniz.

4.Uluslararası Standartta Üniversiteler

Akademik anlamda büyük potansiyel sergileyen bir Balkan ülkesi olan Makedonya’nın eğitim alanındaki en önemli avantajı şüphesiz ki uluslararası akademik camiada kabul görmüş üniversiteleri bünyesinde barındırmasıdır. Avrupa’nın en prestijli ülkelerinden ve Amerika’dan gelen akademisyenlerden oluşan üniversite kadroları sayesinde Makedonya, kusursuz bir üniversite organizasyonuna sahiptir.

5.Türkçe Eğitim Fırsatı

Son olarak, Makedonya’da, Türkçe üniversite eğitimi alabilirsiniz! Bu, Makedonya ile Türkiye’nin içerisinde bulunduğu yakınlığın etkilerinden birisidir. Makedonya’nın önemli üniversiteleri bundan dolayı sadece İngilizce ve Makedonca değil, Türkçe dilinde de eğitim vermektedir. Bu sayede ana dilinizde Avrupa standartlarında bir eğitimi siz de alabilirsiniz!

Makedonya’da alacağınız bir yurtdışı eğitimi elbette sizi her anlamda kalifiye bir şekilde yetiştirecektir. Siz de Makedonya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşebilir ve size en uygun üniversite seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız