DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Makedonya'da Uygun Fiyatlarla  Puansız Yurt Dışı Eğitimi

Balkanların sıcak ve güzel ülkesi Makedonya, hem yaşam şartlarının uygunluğu hem de Türk kültürüne olan yakınlığıyla yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygun yaşam maliyetleri sunan ülkenin para birimi Makedonya Dinarı'dır. Kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda ise Bulgaristan ile komşudur. Makedonya'daki prestijli okulların başında uluslararası bir üniversite statüsünde olan Balkan Üniversitesi gelmektedir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi; gerek Avrupa standartlarında olan eğitim kalitesi, gerekse uygun mali koşulları ile yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerimiz için oldukça uygun bir tercihtir. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi
Makedonya Üsküp'te bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversitedir. Eğitim dili olarak İngilizce eğitim veren Makedonya Balkan Üniversitesi İngilizce eğitim vermesi nedeniyle kayıt için İngilizceye iyi hâkim olmaları şartını öğrencilerden istemektedir. Ayrıca Makedonya Balkan Üniversitesi'nde %100 burslu okuyabilme imkânı da bulunmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde birçok fakülte yer almaktadır. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Lisans Fakültesi yer alır. Bu fakülteler içerisinde birçok bölüm bulunmaktadır. Makedonya Balkan Üniversitesi'nde eğitim almak için sınavsız olarak ücretli kayıt yaptırabilme imkânı bulunmaktadır.

Uluslararası Struga Üniversitesi
Makedonya’nın güney doğusunda  Ohri gölü kıyısında yer alan Struga kentinde bulunan Struga üniversitesi 2008 yılında kurulmuştur. Başlangıçta sadece 3 bölümle bir kolej olarak eğitime başlayan okul daha sonra açtığı 2 bölümle üniversite olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Uluslararası Struga Üniversitesi  sadece Makedonya’da değil Balkanlar’da da özel üniversiteler arasında tarihi önem taşıyan bir yükseköğretim merkezidir. Lisans, lisansüstü ve doktora programları ile İktisadi bilimler, Uluslararası İlişkiler ve Siyasi bilimler, Hukuk ve İletişim Teknolojileri Fakülteleri’nde eğitim yapılmaktadır. Kampüsleri, iyi çalışma koşulları, güçlü akademik kadrosu, Balkanlar, Avrupa, Türkiye, ABD’deki Üniversitelerle ve önemli enstitülerle yapılan işbirlikleri Uluslararası Struga üniversitesinin saygınlığını arttırmaktadır.

Makedonya'da daha birçok saygın kurum bulunmaktadır. Uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşerek yurt dışı eğitim hayatınızı en doğru şekilde başlatabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız