DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Uygun Fiyatlarla Lisans Eğitimi

Makedonya'da uygun fiyatlarla lisans eğitimi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bu okulların hepsi, Avrupa standartlarında sunduğu müfredatlar ile birlikte dünyanın en kaliteli ve köklü okulları arasında yer almaktadır. Özellikle Türkçe dilinde verdiği eğitimler ile ün salan Makedonya, yurt dışında kaliteli eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerin başını çekmektedir. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi bünyesinde ağırlayan Makedonya okulları, yurt dışında lisans eğitimi alabileceğiniz en iyi kurumlar arasında gösterilmektedir. Peki bu okullar hangileridir?

Hem Kaliteli Hem Uygun Bir Üniversite: Amerikan Üniversitesi

Yıllık harç ücreti 2000 Dolar civarında olan Amerikan Üniversitesi, Makedonya'nın en önemli kurumlarından biridir. Üsküp Amerikan Üniversitesi, 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti'ndeki birkaç özel ve bağımsız üniversiteden biri olarak kurulmuştur. Üniversite, Akreditasyon Kurulu tarafından Makedonya Cumhuriyeti'nde akredite edilmiş olup Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Ayrıca, ACBSP – İşletme Okulları ve Programı Akreditasyon Konseyi tarafından uluslararası düzeyde akredite edilmiştir. ÜAÜ, her öğrencinin ciddiye alındığı, öğretim elemanlarının öğrencilerini isimleriyle tanıdığı ve öğrencilerin saygı gösterdiği bir üniversitedir. Titiz öğrencileri, Üniversite’nin ayırt edici bir özelliğidir. Profesyonel ve bütüncül bir eğitim yaklaşımı takip edilmektedir. Bu saygın kurumda mühendislikten psikolojiye kadar pek çok programda eğitim alma imkanına erişebilirsiniz.

Modern Bir Kurum: Uluslararası Struga Üniversitesi

Makedonya'nın bir diğer önemli üniversitesi Uluslararası Struga Üniversitesi'dir. Uluslararası Struga Üniversitesi  sadece Makedonya’da değil Balkanlar’da da özel üniversiteler arasında tarihi önem taşıyan bir yükseköğretim merkezidir. Lisans, lisansüstü ve doktora programları ile İktisadi bilimler, Uluslararası İlişkiler ve Siyasi bilimler, Hukuk ve İletişim Teknolojileri Fakülteleri’nde eğitim yapılmaktadır. Kampüsleri, iyi çalışma koşulları, güçlü akademik kadrosu, Balkanlar, Avrupa, Türkiye, ABD’deki Üniversitelerle ve önemli enstitülerle yapılan işbirlikleri Uluslararası Struga üniversitesinin saygınlığını arttırmaktadır. Kurumun yıllık harç ücretleri yaklaşık 2400 Dolar civarındadır.

Makedonya'nın İlk Özel Üniversitesi: Güneydoğu Avrupa Üniversitesi

Güney Doğu Avrupa Üniversitesi Makedonya’nın ilk özel üniversitelerinden biri olup, Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde  2001 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren kısa sürede Makedonya‘nın saygın üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Gelişmiş imkanlara ve olanaklara sahip kampüsü, kampüs içerisinde bulunan modern yurtları, dünyanın çeşitli ülkelerinden öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Avrupa Birliği Bologna süreci normlarına uygun bir şekilde eğitim vermektedir. Bu harika kurumun yıllık harç ücretleri ise yaklaşık 1300 Dolar'dan başlamaktadır.

Makedonya'da uygun fiyatlarla yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için talep formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız