DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Yök Denkliği Olan Üniversiteler Hangileridir?

YÖK Denkliği bulunan okullar konusunda Makedonya, yurtdışında eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin hayallerini karşılayan bir ülkedir.

Türk dostu yapısı ve kültürüyle Türkiye’den pek çok öğrencinin gittiği Makedonya, aynı zamanda müfredat açısından da ülkemize çok yakın üniversitelere sahip olduğundan dolayı YÖK ile kolay etkileşim kuran okulları içerisinde barındırmaktadır. Makedonya’da bulunan üniversitelerin büyük bir kısmı hem Türkçe eğitim vermekte hem de YÖK Denkliği’ne uymaktadırlar. Ve bu sayede Türkiye’deki öğrenciler bu kurumlara büyük ilgi gösterirler. Draft Yurtdışı Eğitim olarak Makedonya’da YÖK Denkliği sağlayan üniversiteleri sizler için derledik.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Gostivar isimli Türk nüfusun yoğun olduğu şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, toplamda 4 farklı fakültede devam zorunluluğu olmadan eğitim veren bir kurumdur. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna da sahiptir. Bundan dolayı, bu kurumda alacağınız bir eğitim ile derslerinizi Türkçe alma şansına da sahip olursunuz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi özellikle Hukuk ve Medya eğitimi gibi alanlarda kaliteli programlar sunan bir üniversitedir. Gelişmiş bir ağa sahip olan bu eğitim kurumu aynı zamanda uluslararası bağlantılar oluşturmak isteyen pek çok öğrenci için de ideal bir statüdedir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi kendi rüştünü global olarak ispat etmiş bir eğitim kurumudur ve hafızalara bu şekilde kazınmıştır. Uluslararası bir kariyer veya akademik ilerleme peşinde olan öğrenciler gönül rahatlığı ile Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih edebilirler.

Makedonya’nın gözbebeği olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ücret bakımından da çok uygundur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir.

Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak, dünyanın birçok üniversitesiyle aynı standartlarda eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de yüksek bir efor gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puanı sıkıntısına takılmaksızın kayıt olabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi oldukça idealdir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2007 yılından itibaren üniversite statüsüne kavuşmuştur. Kurum, İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır.Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri de mevcuttur. Bu bölümleri, bu saygın kurumda kaliteli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Makedonya’da üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile birebir görüşebilirsiniz. Bu sayede size en uygun olan okul seçeneğini belirleyip, yurtdışı eğitiminizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız