DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'daki Üniversiteler

Makedonya'da bulunan üniversitelerde okumak; özellikle Türk öğrenciler için tercih nedeni olabilmektedir. Çünkü Makedonya'nın genel yapısı itibariyle birçok açıdan Türk kültürünün izlerini taşıyor olması ve ülkede kullanılan dillerden birinin Türkçe olması öğrencilerin bu ülkeyi tercih etmesine etken olmaktadır. Ayrıca Makedonya'da bulunan üniversitelerin birçoğunda Türkçe eğitim sunulmaktadır. Bunun yanı sıra Arnavutça, İngilizce ve Makedonca dillerinde de eğitim imkanı sunan üniversiteler vardır. Özellikle Türkçe eğitim sunan üniversiteler arasında yer alan Fon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküp Mit Üniversitesi Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında yer alır.

Ayrıca diğer üniversiteler arasında yer alan Amerikan Üniversitesi, Travnik Üniversitesi İngilizce eğitim veren üniversiteler arasında bulunmaktadır. Makedonya’daki üniversitelerde birçok bölüm yer alır. Özellikle Hukuk, Mühendislik, Tıp, Mimarlık, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri gibi daha birçok dalda bölüm bulunmaktadır. Ayrıca Makedonya üniversiteleri arasında yer alan Kril-i Metodi Üniversitesi, Gocce Delcev Üniversitesi gibi üniversitelerde YÖK denkliği açısından avantajlı üniversiteler arasında bulunmaktadır.

Makedonya'daki üniversiteler, YÖK tanınırlık ve akredite imkanı ile Türk öğrencilere mezuniyetlerinden sonra sıkıntı yaşamadan her yerde iş sahibi olabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca üniversitelerde İngilizce eğitimi ilk yıldan itibaren alma suretiyle ikinci sınıfa geçerken sertifika vererek, bölümden mezun olurken dil yeterliliğini de belgeleme imkânı sunmaktadır. Makedonya üniversitelerinde bulunan birçok bölümün eğitimi oldukça kaliteli ve Avrupa standartlarına uygun bir şekilde sağlanmaktadır. Hayata bir adım daha önde başlamak için Makedonya'daki üniversiteleri tercih etmeniz üniversiteyi okurken hem istediğiniz bölümü okumanıza hem de mezun olduktan sonra daha iyi imkânlarda iş bulmanıza fırsat tanıyacaktır. Ayrıca sınavsız olarak girebileceğiniz Makedonya'daki üniversiteler örgün eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim imkanı da sunmaktadır. Çalışan kişiler ve 30 yaş üstü için oldukça iyi bir fırsat olabilecek uzaktan eğitim ile üniversite okuma imkânı bu sayede sağlanmış olmaktadır.

Makedonya'daki üniversiteler hakkında bilgi almak isterseniz Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Danışmanlarımız Makedonya'daki üniversiteler hakkında gerekli ayrıntılı bilgiyi verecek ve YÖK denkliği, tanınırlık ve akredite gibi oluşumlar hakkında aydınlatacaktır. Ayrıca Makedonya'da konaklama imkânları ile ilgili olarak da bilgi almanız mümkündür. Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizden bizlere ulaşabilir ve gerekli tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız