DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

​Makedonya Devlet Üniversitesi

Makedonya devlet üniversitelerinde okumak için; lise diplomanız olması yeterlidir. Hiçbir şekilde sınav gerekliliği olmadan ve taban puan istemeden Makedonya'da bulunan devlet üniversitelerine kaydınızı yaptırabilirsiniz. Makedonya Devlet Üniversiteleri meslek lisesi ve lise diploması farkı gözetmeksizin öğrenci kabul etmektedir. Makedonya Devlet Üniversitelerinde yer alan eğitim sistemi Avrupa standartlarına uygun ve kaliteli bir şekilde öğrenim içermektedir. Ayrıca Makedonya üniversitelerinden mezun olma sonrasında verilen diplomalar; Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde geçerlidir.

 

Makedonya Devlet Üniversitelerinde; İngilizce, Türkçe, Arnavutça ve Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Devlet Üniversiteleri arasında yer alan Makedonya Avrupa Üniversitesi, Goca Delcev Üniversitesi, Kiril-i Metodi Üniversitesi, Struga Üniversitesi Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, Manastır Üniversitesi, Makedonya Amerikan Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Tetova Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gibi üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler Devlet Üniversitesi olarak yer alır. Ayrıca Makedonya devlet üniversitelerinde eğitim almak için çok yüksek ücretler ödemenize gerek kalmaz. Üstelik sınavsız olması ve istediğiniz bölümü tercih etmeniz açısından avantaj sunan bu üniversitelerde eğitim almak için  tek gerekli olan şart lise mezunu olmanızdır.

 

Eğer siz de iyi bir üniversitede eğitim görmek ve Avrupa standartlarında eğitim almak istiyorsanız Makedonya devlet üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Makedonya devlet üniversiteleri arasında yer alan bölümler Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi gibi daha birçok fakülte yer almaktadır. Makedonya devlet üniversitelerinde okurken ayrıca konaklama konusunda da hiçbir sorun yaşamazsınız. Çünkü Makedonya'da konaklama açısından yurtların olması, apartların ve kiralık evlerin de uygun fiyatlara bulunması sizlere kolaylık sunacaktır.

 

Makedonya'da üniversite okumak ülkemiz dışında sizin yabancılık çekmemeniz için bir avantaj daha içermektedir. Makedonya'nın konuşulan dilleri arasında Türkçe de bulunmaktadır. Bu sayede hiçbir şekilde zorluk yaşamazsınız. Ayrıca Makedonya devlet üniversitelerinin bazılarında Türkçe eğitim imkânı sunulmaktadır. Dilerseniz kendi dilinizle ilgili ya da farklı dillerde eğitim alma imkânına sahip olabilirsiniz. Makedonya devlet üniversiteleri hakkında ayrıntılı geniş bilgi almak istiyorsanız; İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizde bulunan danışmanlarımıza istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetimizden daima yararlanabilirsiniz.  Ayrıca sitemiz üzerinden canlı destek hattına bağlanarak gerekli olan bilgileri de almanız mümkündür.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız