DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Güneydoğu Avrupa Üniversitesi'nde Eğitim ve Denklik

Makedonya'nın birbirinden seçkin üniversitelerine sınavsız olarak giriş yaparak eğitim alabilirsiniz. Ülkemizden denklik sağlanan üniversitelerle ilgili olarak YÖK'ten bilgi talep edebilirsiniz. Makedonya Güneydoğu Avrupa Üniversitesi ve diğer Makedonya üniversiteleriyle ilgili denklik konularında güncel bilgileri öğrenmenizde yarar vardır. Eğer Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından denklik hakkı verilmemiş bir üniversitede eğitim alırsanız daha sonra ülkemizde denklik konusunda talepte bulunamazsınız. Bu nedenle hem Yüksek Öğrenim Kurumu'ndan ve daha sonra eğitim danışmanlık kurumumuzda gerekli bilgileri almayı ihmal etmeyin. Öncelikle bilgi almak için YÖK'e başvuru yaparken dilekçenizi hazırlamalı ve doğrudan kurumdan bilgi almalısınız.

 

Makedonya Güneydoğu Avrupa Üniversitesi ile ilgili olarak denklik ve tanıma bilgilerini aldıktan sonra bu haklar çerçevesinde eğitim alarak geçerli bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Güneydoğu Avrupa Üniversitesinde eğitim almak için sınavlara girip belirli bir puan hedefini tutturmak zorunda değilsiniz. Makedonya'nın pek çok üniversitesinde olduğu gibi Güneydoğu Avrupa Üniversitesinde de sınavsız giriş hakkınız bulunmaktadır. 

 

Güneydoğu Avrupa Üniversitesi ülkenin önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversitede ağırlıklı olarak İngilizce ve Makedonca eğitim verilir. Avrupa eğitim anlayışına uygun olarak eğitim veren üniversite 2001 yılından beri öğrencilerine hizmet vermektedir. Eğitim bütçesi olarak yüksek maliyete sahip olmayan üniversite Makedonya'nın Kalkandelen şehrinde yer almaktadır. Geniş bir kampüse ve sosyal olanaklara sahip üniversitede İşletme, Ekonomi, Bilgisayar, Kamu Yönetimi gibi alanlarda kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

 

Güneydoğu Avrupa Üniversitesi başta olmak üzere tüm Makedonya üniversiteleriyle ilgili gerekli bilgilere ulaşmak ve merak ettiklerinizi sormak için tecrübeli eğitim kurumumuzdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız