DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Özel Üniversiteleri

Fon Üniversitesi2003 yılında Makedonya’nın Üsküp şehrinde kurulmuştur. Eğitim dili İngilizcedir.  Bazı bölümlerinde ise Türkçe ve Makedonca dillerinde de eğitim vermektedir. Makedonya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. 

Fon Üniversitesi yaklaşık 30 bin metrekarelik alana kurulmuştur. 10 binden fazla öğrenci kapasitesi bulunmaktadır. Fon Üniversitesi’nde İktisadi Bilimler, Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk, Spor Yönetimi, Multimedya, Uluslararası Hukuk ve AB, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Dedektiflik ve Güvenlik, Uluslararası İş, Finans ve Banka Yöneticiliği, İş Yönetimi, Pazarlama, Yazılım Mühendisliği, Mimarlık, İşletme, Ekonomi, Grafik Dizayn, Sigortacılık, Turizm ve Bilişim Teknolojileri bölümleri bulunmaktadır. Bunun dışında Mimarlık, Siyasi Bilimler ve Hukuk bölümlerinde Türkçe eğitim seçeneği mevcuttur.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi: 2014 yılında kurulmuştur. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar yapan modern bir okuldur. Eğitim dili Türkçedir. Avrupa’da Türkçe eğitim akreditasyonu olan tek üniversitedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Mimarlık, Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programları sunulur. Ayrıca bu bölümlerde yüksek lisans yapma olanağı da vardır.

Amerikan Üniversitesi: Avrupa ve Amerikan eğitim tecrübelerini en iyi şekilde uygulayan ve birleştiren bir yüksek öğretim kurumudur. Makedonya'da 2005 yılında kurulan ve ilk akreditasyon onayını alan sayılı bağımsız ve özel üniversitelerdendir. Eğitim dili İngilizce ve Makedoncadır. Amerikan Üniversitesi bölümleri; Ekonomi, Mimarlık ve Dizayn, Pazarlama, İşletme, İnsan Kaynakları, Hukuk, İngiliz Dili ve Kültürü, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi olarak sıralanabilir.

Balkan Üniversitesi: Türkiye ile Makedonya arasında kültürel bir köprü kurmak ve bölgede bulunan kişilerin eğitim seviyesini yükseltmek vizyonuyla 2006 yılında akademisyenler ve aydınlar tarafından kurulan bir yüksek öğretim kurumudur. Eğitim dili İngilizcedir. Balkan Üniversitesi’nde eğitim Mühendislik, İdari Bilimler, Ekonomi, Güzel Sanatlar, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Mimarlık ve Eğitim Bilimleri fakültelerinde verilir. Ayrıca yüksek lisans programları ve başarılı öğrencilere burs olanakları da bulunmaktadır.​

Uluslararası Struga Üniversitesi: Makedonya Ohri Gölü kıyısında bulunan üniversite 2008 yılında kurulmuştur. Sadece Makedonya'da değil, Balkanlarda da tarihi önem taşıyan bir yüksek öğretim merkezidir. Uluslararası Struga Üniversitesi’nin eğitim dili; İngilizce, Makedonca, Arnavutça ve Türkçedir. Uluslararası Struga Üniversitesi'nde bulunan bölümler; Mimarlık ve Dizayn, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Pazarlama ve Finansal Yönetim, Ekonomi ve Ticaret, Dedektiflik ve Kriminoloji, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Hukuk, Elektro-Mekanik Mühendisliğidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız