DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Tetova Üniversitesi

Makedonya'da bulunan Tetova Üniversitesi; Arnavutça Eğitim yapan bir üniversitedir. Devlet üniversiteleri arasında yer alan Tetova Üniversitesi Kalkandelen Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Üniversitede birçok  bölüm bulunmaktadır. Özellikle Tıp Fakültesi yanı sıra diğer tüm bölümler de mevcuttur. Tetova Devlet Üniversitesi Türkiye'de  ve Avrupa'da geçerli diploma veren üniversiteler arasında yer almaktadır.

Makedonya Tetova Üniversitesi mesleki ve bilimsel olarak araştırmalar yaparak alanında, Bologna reformlarını yakından takip etme suretiyle, uygulanması için yoğun bir şekilde çalışmalar ve düzenlemeleri sürdüren üniversiteler arasında yer alıyor. Bu araştırmalar sayesinde Erasmus projeleri, uyumluluk çalışmaları, ikili projeler, Tempus ve benzeri programların işbirliği aracılığıyla yürütülmesi sağlanıyor. Tetova Üniversitesinde akademik açıdan ve kaliteli bir eğitimin yanı sıra Avrupa eğitim standartlarına uygun bir eğitim sunulmaktadır. Her geçen gün yenilenen Tetova Üniversitesinde AB’ye uyumlu bir eğitim sistemi yer alıyor. Sistemsel bir eğitim sunan Tetova Üniversitesi eğitim standartlarını yükseltmek için uygulama ve kavram aşamalarında yeni bir dönem başlatan üniversiteler arasında yer alıyor.

Özellikle lisans, yüksek lisans ve doktora gibi birçok bölüm çalışmaları içinde de bulunan üniversite, eğitim ve araştırma sistemi uyumluluğu gibi birçok çalışma içerisinde de yer alıyor. Kaliteli ve mesleki bir eğitim uygulaması ile Tetova Üniversitesinin diploması AB ülkelerinde de geçerli hale geliyor. Tetova Üniversitesi 17 Aralık 1994 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Kalkandelen şehrinde yer alması üniversitenin bu isim ile de anılmasına sebep olmaktadır. 

Başkent olan Üsküp ve Manastır’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olan Kalkandelen’deki Makedonya Tetova Üniversitesinde; İşletme Fakültesi, Gıda Teknolojisi Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Dramatik Sanat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Sanat Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Kültür Fakültesi, Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi yer alıyor.

Ayrıca bu fakültelerin içinde oldukça geniş kapsamlı bölümlerde bulunmaktadır. Makedonya Tetova Üniversitesinde eğitim almak için prosedürlerin neler olduğuna dair Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimizde dilerseniz yüz yüze görüşme yaparak Tetova Üniversitesi hakkında bilgi alabilir ve gerekli olan tüm şartları öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden canlı destek hattından danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız