DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Türkçe Eğitim

Ülkemizde artık sınav sisteminin yarattığı stresin; öğrenciler üzerinde büyük bir baskı oluşturduğu bilinen bir gerçek! Bu nedenle sınavsız üniversite eğitimi almak için birçok kişi artık yurtdışında eğitim olanağını değerlendiriyor. Ayrıca yurtdışında bazı ülkelerde Türkçe eğitim alabilme imkanı ve bunun yanı sıra denklik ve tanınırlık sağlaması açısından büyük bir avantaj sunmaktadır.

Makedonya üniversitelerinde Türkçe eğitim alabilmek ve özellikle bu ülkenin Türk kültürüne yakın olması ve Türk kültürüne ait birçok izi taşıması açısından tercih edilmesini sağlıyor. Makedonya üniversitelerin de birçok bölüm Türkçe eğitim sunuyor. Türkçe eğitim sunan üniversiteler ise; Makedonya Mit Üniversitesi,  Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi ayrıca son olarak Makedonya Travnik Üniversitesi’ndeTürkçe eğitim vermektedir.  Makedonya'da Türkçe eğitim almak artık Türkiye'de okumaktan çok farklı bir durum yaratmıyor. Üstelik kendi dilinizde istediğiniz bölümde eğitim alma şansını da yakalayabiliyorsunuz. Makedonya'da 4 tane dil kullanılmaktadır. Bu dillerden birisi de Türkçedir. Bu açıdan avantaj sunması ile Makedonya içerisinde yaşam sürdürürken hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan hayatınızı devam etme imkanı bulunabilmektedir.

Ayrıca İngilizce olarak da takviye dersleri alabileceğiniz Makedonya üniversitelerinde eğitim almak; her açıdan kaliteli eğitmenleri ve kaliteli eğitim sisteminin içerisinde yer almak demektir. Türkçe eğitim verilen bölümler arasında bulunan Eczacılık, Diş hekimliği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hukuk ve Mühendislik gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Bunun yanında İngilizce taksiye eğitimi aldığınız takdirde 1. Sınıftan bir üste geçerken hem Makedonca hem de İngilizce öğrenmeniz halinde ayrı bir sertifika alma şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Türkçe eğitimin yanı sıra; iyi bir bölüm okuyarak eğitimi tamamlamanız halinde, istediğiniz bölümde eğitim aldığınız andan itibaren hayata atılmada da birçok avantajı size beraberinde getiriyor. Ayrıca Makedonya üniversiteleri sağlanan eğitimde teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimde sunmaktadır. Birçok açıdan öğrencilerin birebir çözüm üretebilmeleri ve derse katılabilmeleri imkanı sağlayan bu eğitim sisteminde siz de dahil olmak isterseniz mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. 

Makedonya'da Türkçe eğitim almak istiyorsanız Draft Eğitim olarak sizlere her konuda yardımcı olabiliriz. İzmir, İstanbul ve Ankara şubelerimizde danışmanlarımız ve yetkililerimiz; sizlere bu konuda detaylı olarak bilgi vermektedir. Kafanıza takılan her soruyu sorabilir ve gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Sizde bu sayede sınavsız bir eğitim sistemi ile istediğiniz bölümde ekonomik olarak eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu üniversitelerde eğitim almanız halinde  dünya genelinde size fırsat sunacak avantajları da yakalamış olacaksınız.

Detaylı bilgi için irtibat numaralarımız;

Ankara Merkez : 0312 911 22 50

İzmir Ofisi : 0232 332 06 02

İstanbul Ofis: Telefon: 0212 245 35 28 Telefon 2: 0212 245 35 29

Macedonia Şube Telefon: 389 23 11 99 55

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız