DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

Makedonya yurtdışı eğitiminde oldukça kaliteli ve Avrupa standartları ölçüsünde bir eğitim sistemine sahiptir. Özellikle Makedonya; Türkiye'deki birçok öğrencinin yurtdışında eğitim almak üzere tercih ettiği ülkelerden birisidir. Her açıdan avantajları olan Makedonya'daki üniversiteler ayrıca Türkçe eğitim vermesi ile de Türkiye'deki öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

 

Makedonya üniversitelerinde Türkçe eğitim veren birçok üniversite bulunmaktadır. Özellikle Uluslararası Struga Üniversitesi, Üsküp Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi gibi üniversiteler Türkçe eğitim vermektedir. Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerdeki eğitimin de kalitesi oldukça yüksektir. Ayrıca sınavsız olarak bu üniversitelere giriş yapabilme imkânı bulunmaktadır. İyi bir öğretim sistemine sahip olan ve bu sayede kolaylıkla istediğiniz bölüme kayıt olma imkânlarını da sizlere sunmaktadır.

 

Her açıdan vermiş olduğu eğitimdeki kalite ve üstünlük iyi bir üniversite öğrenimi almak için avantaj sunmaktadır. Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversiteler ayrıca  YÖK tanınırlığı bulunması nedeniyle de mezun olduğunuzda hiçbir sorun yaşamadan kolaylıkla Türkiye'de iş bulma imkânı da yaratır. Makedonya'da bulunan üniversitelerdeki Türkçe eğitimin yanı sıra İngilizce, Arnavutça ve Makedonca eğitim de sunulmaktadır. Bunlara ek olarak İngilizce ile ilgili ilk sınıftan itibaren eğitim almanız bir sene sonrasında sertifika almanıza da etken olabilir; böyle bir ayrıcalığı da değerlendirme imkânı bulabilirsiniz.  

 

Makedonya'daki sosyal hayatınızda da rahat edersiniz çünkü Makedonya’da kullanılan ve konuşulan dillerden birisi de Türkçedir. Yabancılık yaşamadan Makedonya’daki yaşama kolayca adapte olabilirsiniz. Ayrıca yurtların olması; apartlar ya da kiralık evler gibi alternatif konaklama imkanları da uygun fiyatlara ve iyi şartlara sahiptir. Her açıdan avantaj sahibi olacağınız Makedonya'daki üniversite eğitimi; sizlere hem kaliteli bir öğrenimin kapılarını açıyor hem de mezun olduktan sonra çok daha iyi imkânlarla iş bulabilme fırsatını sunuyor.

 

Sizler de Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversiteler içerisinden istemiş olduğunuz bir bölümü seçebilir ve üniversite eğitiminizi Makedonya'da alabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tüm bilgileri Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden öğrenebilirsiniz. Danışmanlarımız İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimizde  sizlere gerekli olan her türlü bilgiyi sunacaktır. Ayrıca sitemiz üzerinden canlı destek hattıyla da görüşme imkânı bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız