DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Makedonya'nın seçkin üniversitelerine sınavsız giriş imkânıyla girmek isteyen öğrencilerimiz tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Sınav puanlarının ve lisede alınan eğitim alanı ve ortalamaların önemli olmadığı, sadece lise diplomasının arandığı bu üniversitelerde istediğiniz bölümde okuma fırsatı bulabilirsiniz. Balkan Yarımadası ülkesi olan Makedonya son dönemlerde yaptığı eğitim alanındaki çalışmalar ve gelişimle dünyanın çeşitli yerlerindeki öğrenciler için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Yaşam şartlarının ekonomik olduğu bu ülkenin aynı zamanda eğitim masrafları oldukça düşük bütçe gerektirir. Türkçe dilinin yaygın kullanımı ve bazı üniversitelerin Türkçe dilinde kimi alanlarda eğitim sunması ülkemiz öğrencileri için büyük bir şanstır. Makedonya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi gerek eğitim kalitesi, gerekse geni sosyal olanaklarıyla sizi memnun edecek üniversiteler arasında yer alır.

 

Üniversite, Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur. 2007 yılından beri öğrencilerine seçkin bir eğitim veren üniversite, ülkemizde yüksek puanla giriş yapılabilecek Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Psikoloji, PDR, Öğretmenlik ve Mimarlık gibi birçok alanda eğitime sınavsız giriş imkânı vermektedir. Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi eğitim anlayışı olarak dünyayı yakından izlemekte ve birçok öğrenci değişim programını desteklemektedir. Eğitimde yaygın olarak kullanılan dil İngilizcedir. Böylece eğitiminizi uluslararası düzeyde alabilirsiniz. Diplomanızın ülkemizdeki geçerliliğini öğrenmek adına YÖK'e başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitim kurumumuz size bu konularda bilgi akışı sağlamada yardımcı olacaktır.

 

Seçkin bir eğitim adresi olarak Uluslararası Balkan Üniversitesini tercih etmek istiyorsanız konu hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, yurtiçi ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız