DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversite Eğitim Kalitesi

Türkiye’deki eğitim sisteminin her geçen gün daha fazla sorun yaratması, sınav sisteminin yarattığı pek çok olumsuz durum, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yurtdışı eğitimleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu amaçla en çok tercih edilen ülkeler yakın Balkan ülkeleri olmaktadır. Makedonya Üniversiteleri eğitim kalitesi açısından Avrupa standartları ölçüsünde bir eğitim sunması ve bunun yanı sıra sınavsız olarak istenilen bölümü tercih edebilme olanağı bu ülkeyi cazip hale getirmektedir. Eğitim kalitesinin yanı sıra pek çok Avrupa ülkesine kıyasla yaşam koşullarının çok elverişli olması da Makedonya’yı cazip bir seçenek haline getirmektedir.

Makedonya’da siyasal, kültürel, ekonomik, hukuki ve sosyal açıdan standartların yüksek olması olumlu bir etki yaratmaktadır. Makedonya’daki eğitim sisteminin Türkiye’deki sisteme benzemesi ve ayrıca Türkçe dil seçeneği ile eğitim şansı bu ülkeye olan rağbeti artırmaktadır. 4 yıl lisans eğitimi sunan Makedonya; ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimi seçenekleri de sunmaktadır. Hemen hemen tüm eğitim bölümlerinde Türkçe, İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Üniversitelerinin eğitim kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra Türk öğrenciler için avantaj yaratan diğer bir özelliği YÖK tarafından tanınan eğitim kurumları olmasıdır. Bu da Makedonya Üniversitelerinden diploma alan öğrencilerin mezuniyet sonrası Türkiye’de denklik alırken sorun yaşamamaları ve kolay bir şekilde iş olanağı bulabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Makedonya Üniversitelerinde eğitim süresi üniversitenin bölümüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Bologna eğitim sürecinin bir gereği olarak pek çok lisans eğitiminin süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Kendi dilinin dışında eğitim almak isteyenler için de bir yıl hazırlık eğitim sunulmaktadır. Öncelikle eğitim almak isteyen öğrencilerin hangi bölümleri tercih edeceği konusunda karar vermesi ve ona göre kendini hazırlaması ve araştırma yapması gereklidir. Kaliteli Avrupa standartlarında eğitim veren Makedonya Üniversiteleri sistemli hareket eden ve eğitimde ezberden çok uygulamalı bir eğitim politikası izleyen bir yapıya sahiptir.

Makedonya Üniversiteleri ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri eğitim danışmanlarımız sizlere sunmaktadır. Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ofislerimize gelerek Makedonya Üniversiteleri, başvuru koşulları, oturum izni, yaşam koşulları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız