DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversiteleri’nde Taban Puanları Nasıl Değerlendirilir

Ülkemizde üniversite eğitimine geçişi belirleyen iki önemli faktör vardır. Bunlardan biri üniversite giriş sınavlarında alacağınız puan, diğeri ise eğitiminiz sırasında lise ve dengi okullardan aldığınız puanlarıdır. Ülkemizdeki sınav sisteminin yoğun temposu ve sınav stresiyle üniversite seçiminden ayrı bir üniversite tercihi yapmak isteyen öğrencileri yurtdışı üniversite seçeneklerini değerlendirirler.

Yurt dışı eğitimlerinin son zamanlardaki tercihi Makedonya üniversiteleridir. Zaman içinde bölümleri genişletilen üniversiteler Türkiye’den ve dünyadan birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kaliteli bir eğitim sistemi ve uluslararası düzeyde eğitim vermeye başlayan Makedonya üniversiteleri öğrencilerimize Türkçe eğitim şansı sunmaktadır. Bilindiği gibi Makedonya bizim tarihimizde önemli yer tutan bir ülkedir. Tarihimizin izlerini bu ülkede eğitim alırken görebilirsiniz.

Makedonya Struga, Makedonya Fon ve Makedonya Vizyon gibi birçok üniversite öğrencilerine Türkçe dilinde eğitim vermektedir. Kendi dilinizde eğitim almak ve üniversite sınav stresinden uzak bir şekilde dilediğiniz bölüme giriş yapmak büyük bir fırsat olacaktır. Ülkemizin üniversite kurumu olan YÖK, Makedonya’da yer alan birçok üniversiteye tanınırlık tanımıştır. Böylece eğitiminizi Makedonya’da görüp, derslerinizi ülkemizde tamamlayarak Türkiye’de geçerli bir diploma almış olursunuz.

Makedonya üniversiteleri taban puanları konusunda sizi zora sokmayacaktır. Yani, Makedonya üniversitelerinde taban puanı uygulaması yok diyebiliriz. Taban puanı değerlendirmesine gerek olmadan Makedonya’da sınavsız eğitim hakkınız bulunur. Üstelik Makedonya birçok Avrupa ülkesine göre daha uygun fiyatlı bir eğitim durağıdır.

Üniversite eğitiminizi dilediğiniz gibi şekillendirmek, denklik ve tanıma haklarıyla diplomanızla ülkemizde mesleğinizi icra etmek istiyorsanız danışma kumrumuz size destek olmaya hazırdır. Uzman danışman kadromuz sizlerin sorularını yanıtlar ve size uygun üniversite seçimi konusunda yardımcı olur. Bizimle irtibata geçerek ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız