DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversiteleri Taban Puanları

Makedonya üniversiteleri birçok açıdan avantaj sunan ve kaliteli uluslararası standarda sahip bir öğretim sistemini  eğitimde kullanan üniversiteler arasında yer almaktadır. Makedonya üniversiteleri arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Türkçe eğitim veren üniversiteleri arasında yer alır. Fon Üniversitesi ve Amerikan Üniversitesi İngilizce eğitim de veren üniversiteleridir. Bunun yanı sıra Makedonya'da bulunan bazı üniversitelerde uzaktan eğitim alma imkânı da vardır. Makedonya üniversitelerinin vermiş olduğu eğitim sisteminin yanı sıra Türkiye'den öğrenci kabul etmesi ve YÖK tanınırlığı bulunan üniversiteler ile birçok kişiye fırsat tanınması önemli unsurlardır.

Üstelik sınavsız girilebilen Makedonya üniversitelerinde taban puanı uygulaması bulunmamaktadır. Makedonya üniversitelerinde kayıt olmak için herhangi bir puan şartı bulunmaz. Ayrıca bu üniversitelerde sınavsız bir şekilde kayıt olma imkânı bulunmaktadır. Makedonya üniversitelerine kayıt olmak için lise mezunu olmanız yeterli bir ön şarttır. Makedonya üniversitesi bölümleri eğitim almak için meslek lisesi ya da düz lise mezunu olmanız ve bir diplomaya sahip olmanız eğitim almanız için yeterlidir; yani Makedonya'da bulunan üniversitelerde eğitim almak için taban puan şartı bulunmaz. Makedonya üniversitesi meslek lisesi ya da lise diploması olan birçok Türk öğrenciye üniversite kapılarını açarak eğitim alma fırsatı sunulmuştur.

Makedonya üniversitelerinde taban puan uygulaması olmadığı için sınavsız olarak bu üniversitelere katılabilmek Türk öğrenciler açısından büyük bir avantajdır. Bu sayede Türkiye'den birçok öğrenci Makedonya üniversitelerinde istediği bölüme kaydolarak üniversite eğitimi alabilmekte ve kaliteli uluslararası standartlara sahip olan bu üniversitelerden mezun olarak; YÖK tanınırlığı sayesinde Türkiye'de de iyi koşullarda iş bulma imkânı ve çalışabilme şansına sahip olabilmektedir.

Avrupa standartlarında eğitim veren Makedonya üniversitelerinden verilen diplomalar sayesinde tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli bir diploma alma imkânına sahip olma şansı yer almaktadır. Makedonya üniversitelerinin bölümlerinde İngilizce, Türkçe, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim alma imkânı bulunur. Ayrıca Türkçe olarak Diş Hekimliği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Eczacılık, Hukuk ve Mühendislik gibi birçok eğitimi alabilirsiniz. Makedonya üniversitelerinde ayrıca taban puan şartı olmaması nedeniyle yüksek lisans, doktora, tezsiz yüksek lisans yapabilme imkânı bulunur. Bunun yanı sıra uzaktan eğitim imkânı sunan Makedonya üniversitelerinin uzaktan eğitim programlarında da taban puan gerekmemektedir.

Makedonya üniversiteleri taban puanları olup olmadığına dair ve daha birçok konu hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan merkezlerimizden danışmanlarımıza ulaşabilir; gerekli olan tüm ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz. Siz de Makedonya'da ayrıcalıklı bir eğitim alarak; geleceğe bir adım daha güvenli yol alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız