DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversiteleri YÖK Denkliği

Yurt dışındaki bir üniversiteden mezun olan Türk öğrencilerin diplomalarının YÖK denkliğinin bulunabilmesi için; YÖK’e bağlı üniversiteden ya da YÖK’ün onay vermiş olduğu yabancı üniversiteden alınması şartı bulunmaktadır. YÖK onaylı üniversite diploması, Türkiye’de resmi olarak üniversite mezunu olmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim görmeniz; ya da yurt dışında bu eğitimi almanız sonrasında Türkiye'de üniversite mezunu statüsüne sahip olmanız anlamına gelir. Eğer yurt içinde herhangi bir resmi kurumda görev almak istemeniz halinde mutlaka üniversite diplomanızda YÖK onayı olması şartı bulunmaktadır. Eğer onayınız yoksa resmi merciler tarafınca ön lisans mezunu olarak adlandırılırsınız.

Makedonya Üniversiteleri ve YÖK Denkliği

Eğer üniversitede okumak istiyorsanız ve özellikle yurt dışında Makedonya'yı tercih etmek istiyorsanız; Makedonya üniversitelerinin YÖK denkliği konusunda mutlaka bilgi almanız ve hangi üniversitelerin YÖK denkliği statüsünde olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Öncelikle yurt dışı eğitim için gerekli olan tüm araştırmaları yapmanız önem taşımaktadır. Bazı kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeniz sizi yanıltabilir; o nedenle bu konuda yetkili olan ve gerçekten eğitim ve danışmanlık hizmeti veren birçok kuruluş sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu danışmanlık hizmetleri; yurt dışında bulunan üniversitelerdeki YÖK denkliği akredite ve tanınırlık konusunda detaylı olarak araştırma yapmış ve bu konuya vakıf olan merkezlerden oluşur.

Peki Hangi Üniversiteler?

İşte Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti; sizlere bu konuda tüm detaylı bilgilere aktarabilecek vasıflara sahiptir. Özellikle Balkanlarda eğitim konusunda hizmet veren Draft Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti; Makedonya üniversiteleri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Goce Delcev Üniversitesi, Fon Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gibi daha birçok Makedonya üniversitesi ve bölümleri YÖK tanınırlığı içerisinde yer alır. Bu konuda daha geniş ayrıntılı bilgi ve yurt dışı eğitim ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danışmanlarımız; İzmir, İstanbul ve Ankara şubelerimizde sizlere bu konuda yardımcı olmak için hazır! Dilerseniz sitemiz üzerinden de canlı destek hattımıza bağlanabilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca telefon numaralarımızdan veya adresimize bizzat gelerek geniş kapsamlı bilgi almanız mümkündür. Eğer sizler de yurt dışında ve Makedonya'da avantajlı eğitim imkanlarından faydalanmak istiyorsanız; tercih yapmadan önce mutlaka bizlere danışmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız