DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversitelerinde Uzaktan Eğitim Programları Hangileridir?

Yurtdışında uzaktan eğitim almak, bugün pek çok öğrenciye hatırı sayılır imkanlar sunmaktadır. Hali hazırda çalışan kişilerin özellikle tercih ettiği bu uygulama ile yurtdışındaki pek çok üniversiteye kayıt olabilirsiniz. Makedonya, özellikle öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir. Bu sebepten dolayı Türk öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkeler arasında yer alır. Makedonya üniversitelerinde uzaktan eğitim programları, öğrenciler için merak konusudur.

Makedonya Üniversitelerinde Uzaktan Eğitim Programları Bulunur Mu?

Elbette pek çok ülkede bulunduğu gibi, Makedonya’da da uzaktan eğitim bölümleri mevcuttur. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten daha uygun olan Makedonya okulları ile hem avantajlı hem de kaliteli bir yurtdışı eğitimini almanız mümkündür. Kariyerine prestijli bir şekilde odaklanmış çok sayıda öğrencinin tercih ettiği programlardan biri olan uzaktan öğrenim, bugün pek çok öğrenci tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Makedonya’da Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler Hangileridir?

Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri olan Makedonya, kaliteli eğitimi ile ön plana çıkan bir ülkedir. Bu güzel ülkenin üniversitelerinde uzaktan eğitim alabileceğiniz okullar arasında eğitim dilinin Türkçe verildiği bir okul olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır. Türk halkının çoğunlukla yaşadığı Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda örgün eğitimindeki başarılı müfredatı ile de ön plana çıkmaktadır. Uzaktan aldığınız eğitim ile örgün eğitimi arasında ise hiçbir fark bulunmamaktadır. Dolayısıyla mevcut yerinizden kaliteli bir yurtdışı eğitimi almanız mümkündür.

Makedonya’da Bulunan Okullarda Uzaktan Eğitim Bölümleri Hangileridir?

Öncelikle söylemeliyiz ki, bu okullardan alacağınız herhangi bir eğitim size nitelikli bir kariyerin olanağını sunmaktadır. Uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma ile, global dünyanın prestijli iş hayatına saygın bir şekilde adım atmanız mümkündür. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki, burada alacağınız herhangi bir eğitimin ücreti, yurtiçi okulları ile neredeyse aynıdır. Hatta bazen daha bile uygun fırsatlar karşınıza çıkabilir. Makedonya’nın bünyesinde bulunan üniversitelerde uzaktan öğrenim alabileceğiniz bölümler arasında;

  • Psikoloji,
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,
  • Mimarlık,
  • Mühendislik,
  • Hukuk gibi bölümler bulunmaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm bölümleri mevcut konumunuzu değiştirmeden uzaktan bir şekilde alabilmeniz mümkündür.

Uzaktan Eğitimde Sınav Sistemi Nasıldır?

Burada küçük bir uyarı yapmakta fayda var. Her ne kadar bu eğitimi, bulunduğunuz yerden online bir şekilde alıyor olsanız da sınavlar için ülkeye gitmeniz gerekmektedir. Ama gözünüz hemen korkmasın. Makedonya’da bulunan hosteller ve öğrenci yurtları bu konuda oldukça düşük maliyetli avantajlar sunmaktadır. Ayrıca bu sayede Makedonya’yı az da olsa gezme fırsatını yakalıyor olacağınızdan dolayı bu duruma küçük bir tatil fırsatı olarak da bakmanız keyifli olur.

Elbette uzaktan yurtdışı eğitimi almanın bir kaç püf noktası daha var. Bu konular hakkında detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Unutmayın, yurtdışında eğitim almak artık sandığınız kadar zor değil!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız