DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversitelerinde YÖK Denkliği Nedir

Ülkemizden yurtdışı eğitim için tercih edilen önemli ülkelerinden biri Makedonya’dır. Uygun fiyatlı eğitimin yer aldığı Makedonya’da Avrupa standartlarında bir eğitim alma şansı üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilgisini çekmekte ve danışmanlık hizmetimizi alan öğrenciler kariyer hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Makedonya’da Üsküp, Avrupa, Mit ve Struga gibi birçok farklı üniversite seçeneği bulunmaktadır. Makedonya üniversiteleri branş olarak oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Bu Balkan ülkesinde okumanın avantajlarından biri Türkçe dillinde üniversite eğitimi alma şansının olmasıdır. Öğrencilerine Türkçe eğitim şansı veren birçok Makedonya üniversitesi sayesinde eğitiminize yabancılık hissetmeden devam edebileceksiniz.

Dilerseniz İngilizce ağırlıklı bir eğitim sistemi de sizi bekliyor olacaktır. Böylece belirli bir düzeyde olan diliniz uzmanlık alanınızla birleşince kariyer olanakları açısından avantajlı bir eğitimden geçme fırsatınız olacaktır. Makedonya tarih boyunca bize yakın olan kültürel bir yapıya sahiptir. Böylece iç içe olduğumuz tarihi ve kültürel özellikleri keşfederken, bir yandan ülkemize yakın konumda olan bu ülkede eğitim alabilirsiniz. Ulaşımın ve öğrenciler için yurt ve kiralık ev seçeneklerinin olduğu ülkede önemli bir öğrenci nüfusu yer almaktadır.

Makedonya’nın eğitim fırsatlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin merak ettiği konuların başında denklik konusu gelmektedir. Makedonya üniversitesi denklik konusunu kısaca açıklamaya çalışalım.

Yurt dışı üniversite eğitiminden sonra ülkemizde faaliyet göstermek için denklik ve tanıma kavramlarına dikkat etmeniz gerekir. Üniversite kurumu olan YÖK yurtdışındaki üniversitelerinden bazılarını denk kabul eder ve aldığınız dersleri tıpkı burada almışsınız gibi diplomanızı geçerli görür. Böylece meslek hayatınızda yurtdışından aldığınız eğitimle ülkemizde mesleğinizi icra edebilirsiniz. Makedonya üniversitelerinde denklik ve tanıma kurallarını öğrenmeden hareket etmeyin. Daha sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak adına uzman danışman kadromuzdan ücretsiz bilgi alabilir, merak ettiğiniz konuları çekinmeden sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız