DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üniversitesi Denklik

Yükseköğretim kurumu tarafından Makedonya'da bulunan üniversitelerin denklik detaylarını mutlaka araştırarak ona göre hareket etmenizde fayda vardır. Eğer Makedonya'da bir üniversitede okumak istiyorsanız sınavsız bir şekilde girebileceğiniz bu üniversitelerde Yüksek Öğretim Kurumu tarafından sağlanan denklik de önem taşımaktadır. Peki denklik nedir? Denklik; Yükseköğretim kurumunun size sunmuş olduğu okuduğunuz üniversitenin diplomasını kabul etmesidir.

Üniversitelerde denkliğin olması eğitim hayatı boyunca almış olduğunuz eğitimin boşa gitmemesi anlamına gelmektedir. Çünkü Makedonya'da alacağınız eğitim size Türkiye'de de aynı şekilde o diplomayla meslek sahibi olabilmenizi sağlamaktadır. Makedonya'da yer alan birçok üniversite denklik içerisinde yer almaktadır. Bu konuda geniş ayrıntılar danışmanlarımız tarafından sizlere verilmektedir. Hangi üniversiteye ve hangi bölüme gideceksiniz ona göre Draft Eğitim danışmanlarımıza bu konuda soru sorabilirsiniz.

Eğer YÖK onaylı bir üniversite diplomanız varsa resmi olarak üniversite mezunu statüsüne sahip olursunuz. Bu da birçok açıdan size avantaj sağlamaktadır. Eğer denklik almazsanız; Türkiye'de ön lisans mezunu olarak sınıflandırılmaya tabi tutulursunuz.

Makedonya üniversitelerinden herhangi birini tercih etmeniz ve bunun yanı sıra karar vermeniz halinde mutlaka bu konuda geniş bir araştırmaya sahip olmalısınız. Denklik konusunda Draft Eğitim olarak sizlere Makedonya'da bulunan üniversitelerin geniş çaplı denklik içeriğini de sunmaktayız. Danışmanlarımızla yetkililerimiz sizlere bu konuda gerekli bilgiyi aktarmaktadır. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan şubelerimizden bu konuda bilgi alabilir her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız