DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Üsküp Üniversitesi

Makedonya Üsküp Üniversitesi, Makedonya Cumhuriyeti’nde kurulan ilk devlet üniversitesidir. Aynı zamanda Kril-i Metodi Üniversitesi olarak bilinir. Makedonya Üsküp Üniversitesi eğitim hayatına üç fakülte ile başlamıştır. Ancak günümüzde 21 fakültesi ve 5 enstitüsü ile büyük bir kampüste eğitim vermektedir. Köklü ve saygın bir devlet üniversitesidir. Eğitim dili Makedonca olan Üsküp Üniversitesinde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrenci okumaktadır. Diploması 70 ülke genelinde ve Türkiye’de tanınmaktadır. 

Üsküp Üniversitesi; eğitim ve bilim branşlarında öğrencileri günümüz şartlarına uygun, alanında kalifiye öğretim personeli ve uzman kadrosu ile özenle yetiştirmektedir. Kadrosu yaklaşık 3.000 öğretim görevlisi ve akademik personelden oluşmaktadır. Üsküp Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren sosyal kulüpler, sanat, spor, dernek, eğlence ve araştırma grupları bulunur. Ayrıca Üsküp Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim alan öğrencilerin kriterlere uygun olmaları halinde burs alma olanağı da bulunmaktadır. Bugün, Üsküp Üniversitesi Tıp bölümünden mezun olan birçok doktor ve sağlık personeli hastanelerimizde görev yapmaktadır.   

Makedonya’da bulunan Üsküp Üniversitesinde tercih edebileceğiniz bölümler; Dramatik Sanatlar, Makine Mühendisliği, Eczacılık, Bilgi Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği, Teknoloji ve Metalurji, Pedogoloji, Elektrik Mühendisliği ve Enformasyon Teknolojileri, İktisat, Filoloji, Felsefe, Hukuk, Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Veterinerlik, Tarım ve Gıda, Mimarlık, Doğa Bilimleri ve Matematik, Mobilya Dizayn Teknolojisi, , Güzel Sanatlar, Slav Bölümü Çalışmaları, Orman, Müzik, İnşaat Mühendisliği, Diş Hekimliği, Logopedi, Fizik Tedavi ve Beden Eğitimidir.

Makedonya Üsküp Üniversitesi ve Makedonya’da tercih edebileceğiniz diğer sınavsız üniversite ve bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla görüşebilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız