DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Uzaktan Eğitim Programları

Bazı nedenler yüzünden  üniversite eğitimi alamayan ve bunu çalışırken yapmak isteyen kişiler için uzaktan eğitim programları büyük bir avantaj sunmaktadır. Bu programlar Türkiye’de sınav sistemi nedeniyle açıkta kalan ve istediği bölümde eğitim alma olanağı bulamayan öğrencilerin de fırsat olarak değerlendirebileceği bir uygulama olarak önem taşımaktadır.

 

Uzaktan eğitim programlarına yurtdışı üniversitelerde sınavsız olarak katılabilme olanağı bulunmaktadır. Sınavsız bir şekilde istediğiniz bölümde okuyabilme şansı ile idealinize uygun eğitim alma olanağını da bu şekilde bulabilirsiniz. Türkiye'de uzaktan eğitim sınavla yapılmaktadır. Ancak Makedonya Üniversitelerinde istediğiniz bölümü, uygun ekonomik koşullar ile sınavsız olarak okuyabilme olanağı bulabilirsiniz. Makedonya'da uzaktan eğitim programları veren üniversiteler, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversiteleridir.

 

Makedonya Üniversitelerinde yer alan bölüm ücretleri farklılık gösterir. Ayrıca uzaktan eğitim programları veren Makedonya Üniversiteleri; YÖK tarafından tanınan eğitim kurumlarıdır. Mezun olduğunuzda ve diploma aldığınızda YÖK tarafından tanınırlık ve denklik sağlanması nedeniyle Türkiye'de kolaylıkla eğitim sonrası kariyerinizi yapabilir ve çalışabilirsiniz.

 

Makedonya Üniversitelerinde uzaktan eğitim programlarına katıldığınızda devam mecburiyeti olmaması; çalışırken okuyabilme olanağını da size sunmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim programlarında değerlendirme ve ölçme sistemlerinin denetlenebilir bir şekilde uygulanması ve eğitim dilinin Türkçe olması birçok açıdan avantaj yaratmaktadır. Eğitim sunulan programların yükseköğretim programları ile eşdeğer ve paralel olması açısından da önemlidir. Uzaktan eğitim programlarına katılmanız sınav zamanı Makedonya’da kalmanız demektir. Bu süreç içerisinde son derece ekonomik koşullarda konaklama, yeme-içme ve ulaşım sağlayabilirsiniz. Her açıdan kaliteli bir eğitim almak, geleceğiniz ile ilgili yatırım yapmak istiyorsanız, meslek seçiminize de karar verdiyseniz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

 

Makedonya uzaktan eğitim programlarına katılmak için gerekli olan prosedürleri ve şartları eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilir ve ona göre eğitim almak istediğiniz bölümle ilgili her türlü detaylı bilgiye sahip olarak bu konuda dilediğiniz adımları atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız