DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya Uzaktan Eğitim Programları

Üniversite eğitimini tamamlamadan iş hayatına atılmış, ekonomik nedenlerle eğitimini çalışarak sürdürmek zorunda olan, bir takım nedenlerle örgün eğitim alamayacak ancak eğitimini devam ettirmek isteyen insanlar için Uzaktan Eğitim önemli bir alternatiftir. Türkiye de sınavsız olarak uzaktan eğitim fırsatı dahi mümkün olmadığından, yurtdışında sınavsız ve devam zorunluluğu olmayan programlar dikkat çekici hale gelmiştir.

Uzaktan eğitim programlarına yurtdışı üniversitelerinde sınavsız olarak katılabilmek ve eğitim alabilmek olanağı bulunmaktadır. Türkiye'de uzaktan eğitim sınavla yapılmaktadır. Ancak istediğiniz bölümü uygun ekonomik koşullar ile Makedonya üniversitelerinde sınavsız olarak okuyabilme olanağı olması önemli bir fırsattır. Makedonya'da uzaktan eğitim programları veren üniversiteler arasında Uluslar arası Vizyon Üniversitesi, American College ve Fon Üniversitesi bulunmaktadır. Makedonya da bulunana ve yök tarafından tanınan özel üniversitelerde uzaktan eğitim olanağından yararlanabilirsiniz. Makedonya üniversitelerinde yer alan bölüm ücretleri farklılık gösterir. Mezun olduğunuzda ve diploma aldığınızda YÖK tarafından denklik sağlanması nedeniyle Türkiye'de kolaylıkla eğitim sonrası kariyerinizi yapabilir ve çalışabilirsiniz. 

Makedonya üniversitelerinde uzaktan eğitim programlarına katıldığınız da devam mecburiyeti olmaması; çalışırken dahi okuyabilme olanağını size sunmaktadır.  Ayrıca uzaktan eğitim programlarında değerlendirme ve ölçme sistemlerinin denetlenebilir bir şekilde uygulanması ve eğitim dilinin Türkçe olması birçok açıdan avantaj yaratmaktadır. Eğitim sunulan programların yükseköğretim programları ile eşdeğer ve paralel olması açısından da önemlidir. Uzaktan eğitim programlarına katılmanız sınav zamanı Makedonya’da kalmanız demektir. Bu süreç içerisinde ekonomik olarak da konaklama, yeme-içme ve ulaşım sağlayabilirsiniz. Her açıdan kaliteli bir eğitim almak, geleceğiniz ile ilgili yatırım yapmak istiyorsanız, meslek seçiminize de karar verdiyseniz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Makedonya uzaktan eğitim programlarına katılmak için gerekli olan prosedürleri ve şartları eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilir ve ona göre eğitim almak istediğiniz bölümle ilgili her türlü detaylı bilgiyi de alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız