DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonyada Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler Hangileridir?

Balkanlar’ın  en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya, son derece kaliteli bir eğitim vermektedir. Bu son derece kaliteli eğitimi Avrupa standartlarında bir müfredat ile harmanlayan ülke, yurtdışı eğitimi konusunda sıkça tercih edilmektedir. Türkiye’deki sayısız öğrenci de aynı zamanda, Makedonya’yı yurtdışı eğitimi konusunda tercih etmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi Makedonya’nın Türkiye’ye olan coğrafi ve kültürel yakınlıktır. Bu coğrafi ve kültürel yakınlık sayesinde bazı Makedonya üniversiteleri Türkçe dilinde eğitim vermeye de başlamıştır. Türkçe eğitim fırsatını uygun maddi koşullar ve kaliteli bir müfredatla birleştiren Makedonya üniversiteleri, Türk öğrencilerin gözdesidir. Peki Makedonya’da Türkçe Eğitim veren okullar hangileridir?

Makedonya’da Hangi Üniversiteler Türkçe Eğitim Vermektedir?

Makedonya’da Türkçe eğitim veren çok sayıda üniversite mevcuttur. Özellikle;

  • Üsküp Mit Üniversitesi, 

  • Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve 

  • Fon Üniversitesi gibi üniversiteler bu alanda yer almaktadır. 

Ününü Avrupa çapında duyurmuş olan Uluslararası Struga Üniversitesi de Makedonya’da Türkçe eğitim veren kurumların arasına dahildir. Makedonya’da Türkçe eğitim veren kurumların eğitim kalitesi fazlasıyla yüksektir. Ayrıca sınavsız olarak da bu üniversitelere giriş yapma imkanı mevcuttur. Son derece kaliteli bir müfredata sahip olan ve bu sayede kolaylıkla istediğiniz bölüme kayıt yaptırma imkânını da sizlere sunan bu kurumlar istediğiniz bölüme kayıt olmanızı da sağlamaktadır.

Neden Makedonya’da Türkçe Eğitim?

Makedonya’da Türkçe eğitim veren üniversiteler eğitim anlayışlarındaki üstünlükle öne çıkmaktadırlar. İyi bir üniversite eğitimi için avantajlı olan bu eğitim kurumları aynı zamanda YÖK tanınırlığına da sahiptirler. Bu sayede bu üniversitelerden mezun olduğunuzda hiç sorun yaşamadan kolaylıkla Türkiye’de iş bulma fırsatına kavuşursunuz. Makedonya’da bulunan üniversitelerde Türkçe eğitimin yanı sıra İngilizce, Arnavutça ve Makedonca eğitim de verilmektedir. Bununla birlikte İngilizce dilini ilk sınıftan almanız size tavsiye edilir. Çünkü bu sayede bir sene sonra bir dil sertifikası edinebilirsiniz.

 Makedonya’nın Avantajları

Makedonya sadece üniversite hayatınızda değil aynı zamanda sosyal hayatınızda da rahat edebileceğiniz bir ülkedir. Makedonya’da yoğunlukla konuşulan dillerden birisinin Türkçe olması burada etkin bir faktördür. Aynı zamanda Makedonya yüzyıllar boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalmış bir bölge olduğundan dolayı Türk kültürü coğrafyanın üzerine sinmiştir. Bu durum sayesinde de Makedonya sizin için yabancılık çekmeceğiniz bir yerdir. Bu durumun yanı sıra Makedonya’da uygun fiyatlı yurtlar, apartlar veya kiralık evler gibi seçenekler de mevcuttur. Yani Makedonya’da eğitim almak sizi hemen hemen her açıdan avantaja kavuşturacaktır. Makedonya’da alınacak eğitim size sadece kaliteli bir diploma sunmakla kalmayacaktır. Bununla birlikte sizin için dünyaya açılan bir kapı görevi görecektir.

>Dünyanın en kaliteli okullarından birine kayıt yaptırmak ve daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Alanında kendini yetiştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile yurtdışı eğitiminizi en iyi şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız