DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Malta'da Dil Eğitimi

Avrupa'nın en kendine has ve şirin ülkelerinden biri olan Malta, bugün dünyanın en saygın dil okullarına da ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Resmi dilinin Maltaca ve İngilizce olmasından dolayı, İngilizceyi en az ABD ve İngiltere gibi resmi dili İngilizce olan ülkeler kadar iyi öğrenebileceğiniz ülkelerden biri Malta'dır. Eğer özellikle sıcak iklim ve sıcak atmosfer seven bir insansanız, yurt dışında İngilizce öğrenmek için en iyi tercihlerden biri Malta’dır diyebiliriz. Sıcak atmosferi, kültürü ve egzotik dokusuyla Malta, Güney Avrupa’da yer alan bir ada devletidir. Yaklaşık 5 adadan oluşmaktadır. Özellikle turizminin canlılığı ile Malta, İngilizce öğrenirken bir yandan da sanki tatil yapıyormuşsunuz hissini verecek, size keyifli ve eğlenceli, aynı zamanda da kaliteli bir dil eğitiminin kapısını aralayacaktır.

Yurt dışında alınacak bir dil eğitimi öğrencileri tamamıyla yabancı ve tanınmayan bir ortamla yüzleştirdiği için zaman zaman zorlu olabilmektedir ancak Malta’da alınacak bir dil eğitiminin en önemli avantajlarından birisi ülke insanının sıcakkanlılığıdır. Bu sebepten dolayı ülkede dil eğitimi almaya karar veren öğrenciler yabancılık çekmeyecekleri bir ortamın sağladığı özgüvenle dil konusundaki yeteneklerini kısa sürede geliştirebilirler. Peki bu şirin ülkenin saygın ve kalifiye dil okulları hangileridir?

İngilizce'yi Keyifle Öğrenebileceğiniz Bir Kurum: ESE: European School of English

1996 yılında kurulan European School of English (ESE), Malta’daki öğrenciler tarafından “En İyi İngilizce Dil Okulu” seçilmiştir. ESE, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere, günümüzün küresel ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede İngilizce dil eğitimi vermeyi misyon edinmiş bir okuldur. Bu doğrultuda iyi ışık alan, ferah ve son teknoloji olanaklarla donatılmış 60 sınıfın bulunduğu bir binada eğitim vermektedir. Ayrıca, deneyimli personeli öğrencilerin gelişimlerine ve ihtiyaçlarına yanıt vermek için 7/24 hazır bulunur. ESE, Malta’nın eğlence merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta ve Sliema adlı ticaret merkezine kısa bir otobüs yolculuğu mesafesinde bulunan St. Julians’ta bulunmaktadır. Yaz döneminde öğrenciler Salini Resort veya ESE yaz okullarında ders alırlar.

Malta'nın Saygın Dil Okullarından Biri: Eurocentres Msida Dil Okulu

Malta’nın Msida bölgesinde bulunan Eurocentres Dil Okulu, Luqa’daki uluslararası havalimanından karayoluyla sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Maksimum 12 kişilik sınıfların yer aldığı 8 derslikli okul binası, sahile birkaç dakika mesafede bulunur ve Malta’yı kolayca keşfedebileceğiniz bir konumda yer alır. Eurocentres Başarı Sistemi’nin uygulandığı bu okulda eğitim öncesinde, esnasında ve sonrasında e-öğrenme programı uygulanmaktadır. Okul binasında ücretsiz Wi-Fi bağlantısı, bilgisayar odası, bahçe, interaktif tahtalar, öğrenme merkezi, kütüphane, ortak alan ve manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz bir teras bulunmaktadır.

Dünyanın en saygın kurumlarında harika bir yabancı dil eğitimi almak ve daha detaylı bilgiler edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi sakın unutmayın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız