DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Malta’da Dil Öğrenirken Euro Kazanın!

Yurtdışında dil eğitimi almak, teorik eğitimin yanında pratik yapma imkânı da sağladığından dolayı, kapsamlı bir yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihidir. UNESCO verilerine göre her yıl Türkiye’den yaklaşık 100.000 kişi dil eğitimi, sertifika programları, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi çeşitli eğitim programlarına katılma amacıyla yurtdışına çıkmaktadır. Bunların yaklaşık 50.000’inin yurtdışında dil eğitimi almak için farklı ülkeleri tercih ettikleri tahmin edilmektedir.

 

Dünyada bazı ülkeler, ulusal politikaları gereği yaptıkları yatırımlarla özellikle dil eğitimi alanında öne çıkmaktadır. Kanada, İngiltere, ABD, İrlanda, İtalya, Malta gibi ülkeler bu anlamda dünyanın en iyi dil okullarının yer aldığı, en çok tercih edilen ülkeler olarak sıralanabilir. Bununla birlikte, söz konusu ülkelerin hepsi para birimi olarak Dolar veya Euro kullandıklarından dolayı bu ülkelerde dil eğitimi masraflı ve bu nedenle caydırıcı olabilmektedir.

 

Ancak, doğru bir planlama süreciyle yurtdışındaki dil eğitim masraflarınızı karşılamanız mümkündür! Örneğin, Malta’da dil öğrenirken Euro kazanabilirsiniz! Nasıl mı?

 

Avrupa Birliği’ne tam üye olan Malta, özellikle İngilizce dil eğitimine büyük önem veren bir politika izlemektedir. Yabancı öğrencileri, yabancı dil eğitimi almak için ülkeye çekmeye çalışan Malta, bu konuda çeşitli teşvikler sağlamaktadır. Bu doğrultuda, Malta’da uzun süreli (90 gün ve üzeri) dil kurslarına katılan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Saatlik asgari ücretin yaklaşık 9€ civarında olduğu Malta’da, haftada 20 saat çalışarak pek çok masrafınızı karşılayabilir, bütçenize destek olabilirsiniz!

 

Akdeniz’in ortasında, İtalya’nın güneyinde bulunan Malta, en kaliteli dil okullarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra muhteşem sahilleri, sıcak iklimi ve samimi kültürüyle de eğitim almak için mükemmel bir tercihtir! Malta’da dünyanın her yerinden gelen turistler, yabancı dil öğrencileri ve Malta halkıyla sürekli pratik yaparak konuşma, dinleme ve anlama becerilerinizi geliştirirken, Malta’nın size sunduğu tüm doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Malta’da dil eğitimi, Malta’nın en iyi dil okulları, dil okulu ücretleri ve Malta’da çalışma olanakları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizle irtibata geçerek merak ettiğiniz sorulara birebir yanıt alabilirsiniz! Draft Eğitim’i seçin, dünyaya “yabancı” kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız