DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Malta'da İngilizce Eğitimi Alabileceğiniz Dil Okulları

Avrupa Birliği üyelerinden biri olan Malta, yılda 300 gün Güneş alması ve Akdeniz iklimine sahip olmasıyla Avrupa’nın en sıcak ülkelerinden biridir. Malta’da Maltacanın yanında resmi dil İngilizcedir ve bu durum dil eğitimi açısından yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için Malta’yı, gözde ülkelerden biri yapmaktadır. Resmi dilin İngilizce olmasından dolayı, dil eğitimi alırken İngilizceniz pekişebileceği gibi, ülkedeki pek çok insanla da kolaylıkla iletişim sağlayabileceksiniz.

 

Malta bir ada ülkesi olmasından dolayı, sahilleri ve keyifli plajları ile de meşhurdur. Yılın 300 gününün güneşli olduğu ülkede adeta tatil yapıyor hissine sahip olacaksınız. Malta ayrıca İngilizce dilbilgisi eğitimini kaliteli bir şekilde verirken bir yandan da uzun dönemli dil eğitiminiz sırasında size çalışma imkanı da sunacağı için İngilizce eğitiminiz açısından tercih etmeniz gereken ülkelerden biridir diyebiliriz. Turistin ve öğrencinin bol olduğu ülkede hem dil öğreniyor olmak, hem de bir yandan çalışıyor olmak size dil ve kişisel gelişim konusunda avantaj sağlayacaktır.

 

Yurtdışında okumak, yurtdışında dil eğitimi almak, tanımadığınız bir ortamda uzun süre yaşayacağı için endişelenen öğrenciler için zor olabilir. Tamamen yabancı bir ortamda rahat edemeyen öğrenciler için Malta harika bir yerdir. Sadece İngilizce konuşulan bir ülke değil, dünyanın her yerinden gelen öğrencisi bulunan ve  adada yaşamakta olan halkı misafirperver bir ülkedir. İngilizce bilen öğrenciler, yerel halkla kolayca iletişim kurabilir ve adada verimli bir şekilde gezinebilir. 

 

Aynı zamanda Malta, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir; dolayısıyla Malta’da dil eğitimi alırken, dünyanın en güvenli ülkelerinden birinde rahatlıkla zaman geçiriyor olacaksınız.

 

Tarihi yapıları, güzel katedralleri ve muhteşem plajlarıyla ünlü olsa da, Malta tatil beldesinden çok daha fazlasıdır; dünyanın en iyi dil kurumlarından bazılarına sahiptir. Prestijli ve saygın bir dil okulunda dil öğrenimi görmek elbette yurtdışında dil eğitimi almak isteyen her kişinin en büyük arzusudur. 

 

Malta’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz dil okullarından bazıları şunlardır:

ESE (European School of English); Malta’nın St. Julians şehrinin merkezinde bulunan bu dil okulu, bünyesindeki öğrenciler tarafından “En İyi İngilizce Dil Okulu” olarak seçilmiştir ve yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için en çok tercih edilen dil okullarından olmuştur. Ayrıca kaliteli müfredatının yanında sunduğu pek çok sosyal aktivite ile de eğlenerek öğrenebilmenin keyfini size verecektir.

 

Eurocenters Dil Okulu; Malta’nın bir diğer önemli ve kaliteli dil okulu olan, Eurocenters Dil Okulu, sosyal imkanları, akademik kadrosu, özgün ve standartları yüksek dil eğitimi ile size sıkılmadan dil öğrenebileceğiniz bir eğitim olanağı vermektedir.

 

Elbette Malta’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz dil okulları sadece bunlarla sınırlı değil. Siz de yurtdışında ve özellikle Malta’da dil eğitimi almak istiyor ve bunu nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerini ziyaret edebilir, uzman eğitim danışmanlarımızdan bu konuda destek rica edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız