DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Malta’da İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden

Yurtdışında İngilizce öğrenmek deyince herkesin aklına önce ABD veya İngiltere gibi İngilizce konuşulan ülkeler gelir. Ancak siz herkesin yaptığını yapmak istemiyorsanız, en kaliteli dil okullarında İngilizce öğrenirken Akdeniz güneşi altında çok keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir önerimiz var: Malta! Dünyanın en iyi dil okullarında uygun fiyatlarla eğitim alabileceğiniz Malta’da İngilizce öğrenmeniz için birkaç nedeni sizler için derledik.

1.    Akdeniz güneşi

Akdeniz’in ortasında, İtalya’nın güneyinde bulunan Malta’nın havası dillere destandır. Yılın çok büyük bir bölümünde güneş alan Malta’da hava sıcaklığı kışın dahi 15 derecenin altına düşer. Malta, Akdeniz iklimini ve sıcaklığını doyasıya yaşayacağınız korunaklı bir cennet gibidir.

2.    Tarih kokan sokaklar

Yüzyıllar boyunca pek çok kültürün etkisinde kalan Malta, tarihseverlerin de büyük keyif alacağı bir ülkedir. Öyle ki Malta’da bulunan megalitik tapınakların bazıları Mısır Piramitleri ve hatta Stonehenge’den bile eskidir! Bunun dışında, Malta’da Auberge de Castille gibi pek çok tarihi kale ve yapı bulabilir, tarih kokan Malta sokaklarında keyifli gezintilere çıkabilirsiniz.

3.    Dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışın

Malta, kelimenin tam anlamıyla uluslararası bir ülkedir. Malta’da her yıl dünyanın dört bir yanından gelen dil okulu öğrencileri, turistler, gezginler ve ada halkıyla tanışabilir, Malta’nın samimi atmosferinde uzun süren dostluklar kurabilirsiniz. Farklı kültürlerden kişilerle tanışmak, genel kültürünüzü artırıp vizyonunuzu genişletmenin yanı sıra derslerde öğrendiklerinizi uygulamanıza da olanak tanıyacaktır.

4.    Malta’da İngilizce konuşulur

Yukarıda bahsettiğimiz gibi tarihinde pek çok kültürün etkisinde kalmış olan Malta, uzun bir süre İngiltere egemenliğinde bulunmuştur. Bu nedenle, İngiliz kültürü adanın pek çok alanına sirayet etmiş olup en çok konuşulan dillerden biridir. Malta’da İngilizcenin bu kadar yoğun konuşulması sayesinde kendinizi tamamen İngilizce ile çevrelenmiş bulabilir, dolayısıyla özellikle konuşma alanında daha fazla pratik yapma şansı bulabilirsiniz.

5.    Kaliteli dil okulları

Malta’da çok kaliteli dil okulları bulunur. Bunlardan en popüler olanları, ESE (European School of English) ve Eurocentres Malta okullarıdır. 1996’da kurulan ESE, Malta’nın en çok uluslararası akreditasyona sahip bağımsız dil okuludur. Son teknoloji olanaklarla donatılmış, merkezi konumda bulunan 60 derslikli bir binada hizmet verir. Özellikle yaz programları tavsiye edilir. ESE, özellikle uçak bileti hediyeli dil eğitim programları sayesinde de çok tercih edilen cazip bir kurumdur. Eurocentres Malta ise Luqa’da bulunan havalimanından sadece birkaç dakika uzaklıkta olup sahile çok yakındır. Burada eğitim alırken Malta’nın geri kalanını kolayca keşfedebilirsiniz. Eurocentres Başarı Sistemi’nin uygulandığı bu okul, çok kaliteli ve aynı zamanda eğlenceli programlar sunar. 

Malta’da eğitim alabileceğiniz kaliteli dil okulları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim ekibimizle iletişim kurabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Draft Eğitim’e gelin, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız