DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Malta'da İngilizce Öğrenmek Neden İyi Bir Tercihtir?

Resmi dilinin Maltaca ve İngilizce olmasından dolayı, İngilizceyi en az ABD ve İngiltere gibi resmi dili İngilizce olan ülkeler kadar iyi öğrenebileceğiniz ülkelerden biridir Malta. Malta’da İngilizce öğrenmek neden iyi bir tercihtir sorusunun cevabına en başta bu durumu sayabiliriz. Hem günlük hayatta hem de dil eğitiminiz sırasında almış olduğunuz eğitimle birlikte yoğun bir şekilde İngilizce konuşabiliyor olmak, size çok kısa sürede İngilizceyi öğrenme fırsatı  sağlayacaktır.

 

Eğer özellikle sıcak iklim ve sıcak atmosfer seven bir insansanız, yurtdışında İngilizce öğrenmek için en iyi tercihlerden biri Malta’dır diyebiliriz. Sıcak atmosferi, kültürü ve egzotik dokusuyla Malta, Güney Avrupa’da yer alan bir ada devletidir. Yaklaşık 5 adadan oluşmaktadır. Özellikle turizminin canlılığı ile Malta, İngilizce öğrenirken bir yandan da sanki tatil yapıyormuşsunuz hissini verecek, size keyifli ve eğlenceli, aynı zamanda da kaliteli bir dil eğitiminin kapısını aralayacaktır.

 

Malta, Avrupa Birliği üyesi olmasından dolayı da eğitim kalitesini belli bir standardın üstünde tutmak için her sene çalışmalar yapmaktadır. En az ABD ve İngiltere kadar dil eğitimine önem gösteren ve bu doğrultuda çalışmalar yapan Malta, her sene on binlerce öğrencinin dil eğitimi almak için üst sıralardaki tercihleri arasındadır. Ayrıca Malta, özellikle dil eğitimi için gelen öğrencilere çok önemli ve çok avantajlı bir fırsat tanımaktadır. Malta 90 gün ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu sayede hem kendi harçlığınızı çıkarabiliyor olacak hem de günlük hayat içerisinde İngilizce için çok daha fazla pratik yapabilme şansını elde etmiş olacaksınız. Bu fırsatlar göz önüne alındığında elbette Malta, yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin neredeyse ilk sıralarına yerleşmektedir diyebiliriz.

 

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Malta, ayrıca tarih kokan büyüleyici sokaklarıyla da size harika bir keşif yapma ve ülkeyi tanıma fırsatı sağlayacaktır. Pek çok tapınağı, mimari ve tarihi yapıyı içerisinde barındıran Malta, meraklısı için hem gidip görülesi hem de eğitim alınası bir ülkedir.

 

Ayrıca hem bir ada ülkesi olması, hem de sıcak bir iklime sahip olmasından dolayı da dünyanın her yerinden ziyaretçi toplayan bir ülkedir. Dolayısıyla Malta’da pek çok farklı kültürden insanla tanışıp, sosyalleşme imkanı sizi bekliyor. Ayrıca Malta, ülkemizden de pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kendinizi pek de yalnız hissetmeyeceğiniz Malta’da çok kapsamlı bir dil eğitimi alabilirsiniz.

 

Eğer siz de Malta’da dil eğitimi almak, Malta’da İngilizce öğrenmek istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosundaki deneyimli eğitim danışmanlarından bilgi alabilir; İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofisleri ziyaret edebilir, aklınıza takılan herhangi bir soru için görüşebilirsiniz. Bugün belki de yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin en büyük sorunlarından biri, doğru bir tercih yapamamaktır. Bizimle birlikte doğru bir eğitimin ilk adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız