DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Milano'da Yüksek Lisans Fırsatları

Eğer yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorsanız ve bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız, Milano’da yüksek lisans fırsatlarına bir göz atmanızı öneriyoruz.

 

Modanın, sanatın ve estetiğin kalbi olan İtalya, dünyanın pek çok yerinden yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için kaliteli eğitimler sunmaktadır. Sokaklarında gezerken tarihin, sanatın ve mimarinin tüm havasını soluyabileceğiniz Milano, İtalya’nın ve Avrupa’nın en saygın üniversitelerine de ev sahipliği yaparak, yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere pek çok fırsatı sunmaktadır.

 

Milano’nun kendine has dokusu ve pek çok turistin ve öğrencinin uğrak yeri olması dolayısıyla, Milano’da yüksek lisans öğrenimi görmek pek çok kültürün ve etkileşimin kalbinde yer alıyor olmak demektir. Şehrin merkezindeki Gotik mimarinin baş eserlerinden biri olan Duomo di Milano katedrali, görsel anlamda yaşayacağınız keyifli bir estetik anlayış barındırmaktadır. Milano’nun eşsiz mimarisi ve tarihi yapıları, öğrenim hayatınız boyunca sizi her anlamda tatmin etmeyi vaad etmektedir.

 

Köklü üniversitelere ev sahipliği yapan İtalya’nın gözde şehirlerinden Milano’da yüksek lisans yapmak, kariyeriniz ve geleceğiniz için çıkacağınız merdivenin basamaklarını büyük ölçüde atlamanızı sağlayacaktır. Geleneksel ve modern eğitim yapısının bir arada bulunduğu üniversiteler, bugün dünyanın pek çok yerinden yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen kişilere kapısını açmaktadır.

 

Dünyaca ünlü defilelerin yapıldığı, sanat galerilerinin, operalarının, kültürel pek çok aktivitenin bolca bulunduğu Milano’da yüksek lisans yapmak dilinizi geliştirme açısından da önemlidir. İngilizce ve İtalyanca eğitim seçenekleriyle Milano üniversiteleri bu bağlamda da destekleyici niteliktedir.

 

Milano’da kaliteli bir yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden ilki, Istituto Secoli’dir.  Okul, ferah ve aydınlık sınıflara sahiptir ve tüm yeni nesil makine ve yazılımlarla donatılmış olup, modern materyallerle de müfredatını her anlamda zenginleştirmiştir. Rahat çalışma alanları, seçkin öğrenci profili ve deneyimli öğretmenleri ile okul, kaliteli bir yüksek lisans eğitiminin fırsatını, yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen pek çok kişiye vermektedir. Yüksek lisans programları arasında Modelcilik-Kadın Giyim, Modelcilik-Erkek Giyim, Modelcilik-İç Giyim ve Gelinlik bulunmaktadır. Modanın beşiği olan Milano’da modaya dair bir programda yüksek lisans eğitimi alıyor olmak, dünyaca ünlü moda devleriyle işbirliği yapmanın da kapısını aralayacaktır.

 

MIP – Politecnico di Milano, Milano’da kaliteli bir yüksek lisans eğitimi uygulayan bir diğer okuldur. İçeriğindeki kaliteli, vizyonu açık, standardı yüksek programlarıyla okul, kapsamlı ve geniş perspektifli eğitimiyle yurtdışında yüksek lisans okumak isteyenler için oldukça prestijli fırsatlar sunmaktadır. Kendini her anlamda kanıtlamış uzman ve deneyimli eğitmenleriyle, kendi alanında kaliteli öğrenci yetiştirmeyi hedef alan okul, bugün pek çok kişiye yüksek lisans programı sunmaktadır.

 

Milano’daki diğer yüksek lisans fırsatlarının ne olduğunu öğrenmek, Milano ya da İtalya’da yüksek lisans yapmak isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerindeki, alanında kendini yetiştirmiş uzman eğitim danışmanlarımızla görüşerek, yüz yüze bir iletişim sağlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız