DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Milano Politeknik Üniversitesi'nde Saygın Bir Eğitim Almak İster Misiniz?

Milano Politeknik Üniversitesi; yaklaşık 44.000 öğrenciye ev sahipliği yapan, İtalya'nın en büyük teknik üniversitesidir. İtalya'nın önde gelen teknik okulu olan Milano Politeknik; mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştiren bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Üniversite, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite ve inovasyona odaklanmış, deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişki geliştirmiştir.

Milano Politeknik Üniversitesi, İtalya'nın Milano şehrinde, araştırma ve öğretim faaliyetlerinin çoğunun bulunduğu iki ana kampüsün yanı sıra Lombardiya ve Emilia-Romagna bölgelerindeki bulunan diğer beş şehirdeki  uydu kampüslerine sahiptir. Merkez ofisler ve genel merkez, 1927'den beri aktif olan Milano'daki Città Studi'nin tarihi kampüsünde yer almaktadır. Üniversite sürekli olarak dünyanın en iyileri arasındadır. QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, 2020 itibariyle dünyanın en iyi 16. teknik üniversitesidir. Önemli mezunları veya profesörleri arasında Nobel ödüllü Giulio Natta, romancı Carlo Emilio Gadda ve mimarlar Renzo Piano ve Aldo Rossi yer almaktadır. Araştırma faaliyetleri her zaman pedagojiyle ilişkilendirilmiştir. Bu bağlılık, Politecnico Milano'nun uluslararası arenada yüksek kaliteli sonuçlar elde etmesine izin vermiş, aynı zamanda üniversitenin iş dünyasına katılımını artırmıştır. Araştırma faaliyetleri, endüstriyle yapılan işbirliği ve ittifaklarla el ele ilerlemektedir.

Uluslararası Üniversitelerle İşbirliği
Milano Politeknik Üniversitesi, en nitelikli Avrupa üniversiteleriyle işbirliği yapan çeşitli araştırma, saha ve eğitim projelerinde yer almakta olup etki alanı Kuzey Amerika'dan Güneydoğu Asya'ya ve Doğu Avrupa'ya yayılmaktadır. Günümüzde, uluslararası nitelik kazanma ihtiyacıyla birlikte Politecnico Milano, Avrupa ve dünyanın önde gelen teknik üniversiteler ağına katılmakta ve pek çoğu İngilizce dilinde birçok ders sunmaktadır. Milano Politeknik Üniversitesi aslında bir teknik okuldan daha fazlasıdır. Bölümleri arasında ise Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Üretimi Mühendisliği ve Yönetimi, Fizik Mühendisliği, İç Mimarlık, İletişim Tasarımı, Şehir Planlama, Otomasyon Mühendisliği vb. bir çok bölüm bulunmaktadır. 

Üniversitemiz hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız