DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Mimarisi İle Hayran Bırakan İtalya'da Mimarlık Eğitimi

Üniversitede mimarlık okumakla mı ilgileniyorsunuz? Tamam. Ülkemizdeki mimarlık fakülteleri sizin beklentileriniz karşılayamıyor mu? O da tamam. Bu sebepten dolayı yurt dışında mimarlık okumak için araştırmalar yapmaya mı başladınız? Çok güzel. Yurt dışındaki üniversiteleri aradınız, taradınız, fakat bir türlü nereden başlayacağınızı bulamadınız mı? Endişe etmemelisiniz! Çünkü Draft Eğitim olarak, yurt dışı eğitiminiz için her türlü rehberlik hizmetimizle yanınızdayız.

İtalya’da Mimarlık Okumak

Mimarlık okumak isteyenler, genelde, dünyanın dört bir yanından İtalya’ya gelirler. Rönesans döneminin matematiksel mimarisi bu ülkede ortaya çıkmıştır. Ayrıca dünyanın en eski üniversitelerinden bazıları da İtalya’da bulunmaktadır. Siz hayal edin; Aydınlanma Dönemi’nden itibaren sürekli olarak artarak büyüyen bir kartopu gibi, yüksek eğitim geleneği büyümeye devam etmiştir. Mimarlık ve tasarım gibi yaratıcı zeka isteyen alanlarda ise yüksek eğitim kalitesi, geçen tüm bu zaman içerisinde tavan yapmıştır. 

Bu yazımızda sizleri, en kaliteli mimarlık fakültelerine sahip olan iki İtalyan üniversitesi ile tanıştırmak istiyoruz. Eğer arzu ediyorsanız, hemen başlayalım!

Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi Avrupa entelektüel birikiminin en eski kalesi olarak gösterilebilir. Bildiğimiz anlamdaki üniversitelerin atası olarak İtalya’nın Kuzeydoğu’sunda yer alan Bologna kentinde 1088 yılında kurulmuştur. Avrupa’nın en kaliteli mimarlık fakültelerinden biri burada yer almaktadır. 

Yaklaşık 85.000 öğrenciye eğitim verilmektedir burada. İtalya’nın en popüler yüksek eğitim kurumlarından biridir. Üniversitenin Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini’de 5 farklı kampüsü bulunmaktadır. Tüm bu kampüsler Bologna kentinin baş idari merkezi olduğu Emilia-Romagna bölgesinde yer almaktadır. 

Roma Sapienza Üniversitesi

Sapienza kelimesi İtalyanca’da “düşünce anlamına gelmektedir. Bu kurum İtalya’nın en büyük üniversitesidir. Bologna üniversitesiyle birlikte en popüler yüksek eğitim kurumlarından biridir. 1303 yılında “Studium Urbis” adı altında Papa 8. Boniface tarafından kurulmuştur. İtalya’daki en eski üniversitelerden biri olarak bilinir. Sapienza adı, üniversitenin 1660 yılında yeni binasına taşınmasından sonra alınmıştır 

115.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu sayının yaklaşık 5.500’ü yabancı ülkelerden gelen misafir öğrencilerdir. Avrupa’daki en kaliteli mimarlık fakültelerinden bir diğeri de bu üniversite bünyesinde yer almaktadır. 

Draft Eğitim Yanınızda

Eğer önünüze İtalya’da mimarlık eğitimi almayı koyduysanız, doğru adreste bulunuyorsunuz. Uzman eğitim danışmanlarımız hayalinizdeki mimarlık eğitimine ulaşabilmeniz için, yurt dışı eğitimi sürecinizin başından sonuna kadar rehberlik hizmeti vermekten memnuniyet duyar. Eğer hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz sitemizdeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız