DRAFT BLOG

Mimarlık Alanında Yeni Bakış Açıları Yakalamanıza  Olanak Sağlayacak Üniversiteler

Ülkemizde Mimarlık gibi prestijli bir eğitimi almak isteyen ancak sınav sistemine takılan öğrenciler için yurt dışındaki üniversiteler önemli alternatifler oluşturmaktadır. Yurt dışındaki bazı üniversitelerde Mimarlık eğitimi almak için sınav şartı olmaması da bu konuda büyük bir avantaj sağlar. Gerek maddi açıdan gerekse sosyal açıdan oldukça avantajlı bir meslek olan mimarlık, bu bağlamda en iyi yurt dışı üniversitelerinde okunur. Peki Mimarlık alanında yeni bakış açıları yakalamanıza olanak sağlayan üniversiteler hangileridir?

Makedonya ve Mimarlık Eğitimi: Üsküp Mit Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp kentinde bulunan Mit Üniversitesi, Üsküp Mit Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Makedonya’nın önemli eğitim kurumlarından biri olarak bilinen okul, Türkçe Mimarlık eğitimi vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan Mit Üniversitesi deneyimli akademisyenleri ile çok başarılı, öncü bir üniversitedir. Avrupa ve Amerika’da uygulanan eğitimin gözlemlenerek yeni bir akım öncülüğünde yapılan dersler öğrencilere başarılı olmalarında çok büyük fayda sağlamaktadır.

Kardeş Ülke Azerbaycan'da Kaliteli Bir Mimarlık Eğitimi Sizi Bekliyor!

Köklü eğitim kurumlarıyla birçok öğrenciye eğitim hizmeti sunan Azerbaycan’da da Azerbaycan Türkçesi ile Mimarlık eğitimi alabilmeniz mümkündür. Azerbaycan’da Mimarlık eğitimi veren kurumların başında gelen Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir. Toplam dokuz fakülte ile eğitim veren Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir kampüse sahiptir. Kampüs içerisinde 5 eğitim binası, uygulama laboratuvarları, öğrenci kulüpleri, tüm binalarda okuma salonları, bilimsel araştırma merkezi, internet bağlantılı bilgisayar merkezleri, kafeteryalar ve spor alanları bulunmaktadır.  Üniversite bünyesinde ayrıca 450 bin kitaptan oluşan bir kütüphane yer almaktadır.

Pecs Üniversitesi İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürme Vakti

Yurt dışında en iyi Mimarlık eğitimi alabileceğiniz okullardan biri Macaristan’ın Peç şehrinde bulunmaktadır. Hırvatistan sınırında bulunan Peç şehri, Macaristan’ın en büyük beşinci şehridir. Öğrenci nüfusu oldukça yoğunlukta olan bu şehirde konaklama ve yaşam maliyetleri anlamında öğrenciye hitap etmektedir. Yaklaşık 2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Pecs (Peç) şehri, farklı pek çok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış ve onlardan izler taşıyan bir şehirdir. Mimarlık okuyacak öğrencilere ise bu medeniyetlerden kalma farklı mimari yapıları sayesinde deneyimsel bir eğitim sunmaktadır.

Yurt dışında kaliteli ve prestijli bir Mimarlık eğitimi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız